Jeszcze przed sylwestrowym balem 2013 r. nastąpi oficjalne otwarcie czterogwiazdkowego Hotelu i Centrum Konferencyjnego Binkowski w Kielcach. Atutem obiektu będą sale konferencyjne, które pomieszczą do 1200 osób łącznie.

Usytuowane na terenie Parku Baranowskiego w Kielcach centrum konferencyjno-rozrywkowe Binkowski to nowy, czterogwiazdkowy obiekt, który oddaje do dyspozycji organizatorów spotkań w pełni wyposażone sale konferencyjne, a także 106 pokoi dwuosobowych (w tym pokoje dla osób niepełnosprawnych), 2 pokoje typu studio i 4 luksusowe apartamenty. W obiekcie funkcjonować będą również Restauracja Glamour i kawiarnia.

Nowe centrum konferencyjne w Kielcach

Centrum konferencyjne Binkowski posiada 6 sal konferencyjnych. Sala Złota to pomieszczenie o powierzchni 260 mkw., które jest przeznaczone na spotkania o charakterze konferencyjnym i warsztatowym z udziałem do 250 osób. Sala Platinum A o powierzchni 120 mkw. jednorazowo jest w stanie pomieścić do 150 osób. Obok niej znajduje się Sala Platinum B o powierzchni 160 mkw., która mieści 180 osób. Z kolei Sala Platinum C (120 mkw. powierzchni) to pomieszczenie umożliwiające komfortową pracę nawet 140 osobom. Ponadto na terenie hotelu znajdują się dwie małe sale konferencyjne o powierzchni 40 mkw., które idealnie nadają się do spotkań w grupach liczących do 45 osób.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sale Platinum A, B, C oraz Salę Gold można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób przestrzeń na 1200 osób. Wspomniane pomieszczenia posiadają też wyjście na taras. Ponadto do dyspozycji organizatorów spotkań pozostaje Sala Silver, która bezpośrednio łączy się z patio o powierzchni 230 mkw. To właśnie tam istnieje możliwość organizacji spotkań, konferencji, kongresów i bankietów do 250 osób.