Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Kongresowe Targi Kielce

Zakładowa 1, 25-672 Kielce
www.kielcekonferencje.pl

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Rosołowska 79733...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Kongresowe Targi Kielce

Trwają prace wykończeniowe przy nowym centrum kongresowym w Kielcach

Data aktualności: 19-02-2013

 • Trwają prace wykończeniowe przy nowym centrum kongresowym w Kielcach - Centrum Kongresowe Targi Kielce

  Nowe budynki, w których pojawią się nowoczesne sale konferencyjne, zostaną oddane do użytku w połowie 2013 r. Tymczasem trwają prace wykończeniowe na wieży widokowej i przy jednym z pawilonów.

   

   

   

   

     W obiekcie z wieżą o wysokości 57 metrów znajdzie się 5 sal konferencyjnych dla ponad tysiąca osób. Mieszcząca się w nim sala kongresowa pomieści 674 osób. Pomieszczenie zostanie wyposażone w centralnie umiejscowioną scenę i rozsuwane trybuny, będzie można je też podzielić na dwie mniejsze sale. W każdej z pozostałych czterech sal, które również będą posiadały możliwość konfiguracji powierzchni, będzie można zorganizować konferencje dla 100 osób. Koszt budowy centrum kongresowego to ok. 60 mln złotych. Jednocześnie trwają prace przy budowie parkingu na 500 samochodów, który ma zostać oddany do użytku pod koniec 2013 r. W planach spółki pozostaje również budowa terminala wejściowego od strony ul. Wystawowej.

  Tymczasem, jak informuje Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce , jeszcze w 2013 r. spółka chce wejść na warszawską giełdę. Pieniądze uzyskane z emisji akcji mają zostać przeznaczone pod nowe inwestycje, w tym budowę hotelu z ok. 150 pokojami dla gości. Giełdowy debiut spółki miałby nastąpić późną jesienią 2013 lub wiosną 2014 roku.

  Targi Kielce S.A. posiadają obecnie jedną trzecią udziałów w polskim rynku targowym. Corocznie spółka organizuje ponad 70 wystaw. Jak informuje biuro prasowe spółki, w 2012 roku odbywające się na jej terenie imprezy o łącznej powierzchni 180 tys. mkw. odwiedziło 215 tys. gości. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo-Wschodniej, kielecki ośrodek znajduje się na trzecim miejscu pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców, wyprzedzając m.in. Hungexpo z Budapesztu oraz Międzynarodowe Targi z Kijowa.
     
  Źródło: PAP