Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
spotkaniakultur.com

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Konferencje i koncerty od przyszłego roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Data aktualności: 30-07-2014

 • Konferencje i koncerty od przyszłego roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
  W czerwcu 2015 r. w Lublinie zostanie oddany do użytku wielofunkcyjny ośrodek nawiązujący do tradycji współistnienia różnych kultur na Lubelszczyźnie. To obecnie najbardziej priorytetowa inwestycja kulturalna w tym regionie.
   
  W obiekcie znajdzie się nowoczesna, wielofunkcyjna sala widowiskowa mogąca pomieścić maksymalnie 1,2 tys. osób. Będą w niej organizowane koncerty, spektakle teatralne i operowe. Obok niej znajdą się: sala kameralna na 200 miejsc, sala kinowa dla 170 widzów, sale seminaryjne i konferencyjne, galeria sztuki, multimedialna biblioteka, lokale gastronomiczne oraz letnie kino, które pomieści około 100 osób. Plac przed obiektem będzie pełnił funkcję sali plenerowej - będą na nim organizowane wystawy, festiwale i koncerty. Na elewacji budynku zamontowany zostanie ekran multimedialny, na którym będą wyświetlane relacje ze spektakli i transmitowane na żywo niektóre odbywające się w obiekcie wydarzenia. Pod placem pojawi się dwupoziomowy parking podziemny na ponad 200 samochodów.
   
  Powierzchnia użytkowa budynku to ok. 26,5 tys. mkw. Budowa obiektu pochłonie ponad 200 mln złotych, z czego 114 mln złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.