Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wrocławska 158, 45-835 Opole
www.cwkopole.pl

Skontaktuj się z obiektem

Bożena Bednarek 885 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Opolski obiekt kongresowy powstaje z opóźnieniem

Data aktualności: 22-11-2012

 • Opolski obiekt kongresowy powstaje z opóźnieniem - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

  Z przyjętego harmonogramu prac budowlanych wynika, że obecne opóźnienie przy postępie obiektu wynosi dwa miesiące.

   

   

   

   

   

     Teoretycznie budowa jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji miasta powinna zakończyć się w maju 2012 r. Już teraz wiadomo jednak, że w praktyce nie będzie to możliwe.

  Przypomnijmy, że w I etapie realizowanej przez włoską firmę Omicron's inwestycji zakładano budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, składającego się z hali wielofunkcyjnej, foyer, sali konferencyjnej na około 200 osób, zaplecza techniczno-usługowego, zespołu wejściowego, odkrytego terenu wystawowego o powierzchni 2000 mkw., a także uzbrojenia terenu oraz budowy parkingów i dróg dojazdowych. Jak komentuje wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko, w tym roku budowa CWK musi być bezwzględnie zakończona, bez względu na to, ile wyniesie opóźnienie inwestycji.

  Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji miasta, finansowana z pieniędzy unijnych. Obiekt zakłada maksymalną elastyczność użytkowania powierzchni hali wielofunkcyjnej i foyer. Hala o powierzchni 1500 m.kw. ma pomieścić 1500 widzów. Jej wykorzystanie ma być dostosowane do potrzeb użytkowników – możliwe będzie zorganizowanie w niej targów, wystaw i kongresów, ale także innych działań towarzyszących imprezom wystawienniczo– targowo–konferencyjnym. Z kolei foyer o powierzchni 1300 m.kw. służyć ma zarówno do celów wystawowych i prezentacji, jak również organizowania kameralnych spotkań i konferencji prasowych. Foyer będzie bezpośrednio połączone z halą wielofunkcyjną, salami konferencyjnymi i seminaryjnymi, szatnią oraz restauracją.

  Przewiduje się, że po zakończeniu okresu trwałości projektu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu będzie służyć również jako miejsce organizacji różnego typu wydarzeń kulturalnych, artystycznych czy też sportowych, takich jak: koncerty, spektakle, bale, imprezy charytatywne, turnieje sportowe, itd.

     źródło: www.opole.pl