Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center

Dąbska 5, 31-572 Kraków

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center

Hilton wybuduje w Krakowie nowoczesne centrum konferencyjne o ponad 2 tys. mkw. powierzchni

Data aktualności: 06-12-2012

 • Hilton wybuduje w Krakowie nowoczesne centrum konferencyjne o ponad 2 tys. mkw. powierzchni - DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center

  Hilton Worldwide oraz firma Euro Hotele poinformowały o podpisaniu umowy franczyzowej dotyczącej rozpoczęcia budowy hoteli DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center i Hampton by Hilton Kraków. Polska będzie kolejnym po Wielkiej Brytanii, Niemczech i Turcji krajem, w którym hotelarska sieć uruchomi dwumarkowy obiekt.

   

   

   

   

   


  W ciągu kilku lat od otwarcia pierwszego obiektu w Polsce, liczba hoteli marki Hilton wzrośnie do siedemnastu. - Rozwój naszej działalności w Polsce zdecydowanie nabrał tempa. Cieszę się, że podpisaliśmy kolejną umowę, tym razem na rozpoczęcie budowy naszego pierwszego dwumarkowego obiektu w tym kraju. Uwzględniając siedem hoteli, które aktualnie są budowane w różnych miastach, liczba hoteli pod brandingiem Hilton, w ciągu najbliższych lat zwiększy się ponad dwukrotnie - powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki.

  DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center będzie posiadał 2254 mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, obejmującej salę balową o powierzchni 933 mkw. i 17 mniejszych pomieszczeń konferencyjnych. W obiekcie pojawią się również 224 pokoje, restauracja i bar oraz centrum fitness z basenem. W tym samym budynku, ale z osobnym wejściem i lobby, powstanie ekonomicznej klasy hotel Hampton by Hilton Kraków ze 161 pokojami dla gości. Nocujące w nim osoby będą miały zapewnione: darmowy dostęp do internetu, śniadanie wliczone w cenę noclegu oraz całodobowy bar przekąskowy.

  Zarówno DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center jak i Hampton by Hilton Kraków będą zarządzane przez polską spółkę Vision Hotel Management należącą do Satoria Group. - Cieszy nas, że będziemy zarządzać tym wyjątkowym, dwumarkowym obiektem budowanym w Krakowie przez Euro-Hotele. Jesteśmy przekonani, że oba hotele dzięki posiadanemu zapleczu marki Hilton przyczynią się w dużej mierze do zwiększenia liczby konferencji organizowanych w Krakowie i staną  się nowym, ważnym punktem na europejskim rynku usług konferencyjnych - komentuje Wojciech Popis, dyrektor zarządzający Vision Hotel Management.

   

  źródłó: www.hilton.com