11 października 2013 r. na ulicy Łąkowej w Łodzi, odbyły się uroczyste obchody 65. rocznicy powstania Łódzkiej Szkoły Filmowej. Aktualnie odbywa się tu Międzynarodowa Konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE), a organizatorzy festiwalu Łódź Design podczas konferencji BiznesUP! udowodnią, że warto pracować z projektantami.

W piątek, 11 października na Łąkowej 29 swoją rocznicę świętowała Łódzka Szkoła Filmowa. Wśród wielu znamienitych gości znalazł się trzykrotny zdobywca Złotej Palmy Michael Haneke. Światowej klasy reżyser podczas uroczystej gali odebrał tytuł doktora honoris causa łódzkiej Uczelni. Wydarzenie poprzedził wrześniowy przegląd filmów artysty w nowo otwartym Kinie 3D Wytwórnia, podczas którego koneserzy twórczości Michaela Haneke mogli przypomnieć sobie dziewięć dzieł tego reżysera. - Proces odbudowy kompleksu, a przede wszystkim  nasze starania by tchnąć w to miejsce nowego ducha zakończył się pełnym sukcesem. Jesteśmy dumni, że środowisko filmowe ponownie spogląda na Łąkową 29 z sympatią i chce z tym miejscem łączyć swoją obecną działalność. To dowód na to, że nasze starania się opłaciły, a hotel i cały kompleks dysponują ogromnym potencjałem – mówi Witold Krawczyk, prezes Grupy TOYA, inwestora rewitalizacji.

Konferencje w dawnej szkole filmowej

Podczas konferencji PIKE, która odbywa się w Łodzi pod hasłem „Cyfrowa Ziemia Obiecana”, spotkają się szefowie największych polskich i światowych stacji telewizyjnych. W Łodzi zagoszczą przedstawiciele: TVP, Polsatu, TVN, Kino Polska oraz HBO, FOX, Discovery, BBC, Eurosport, Universal i Canal +. Spotkanie zgromadzi 800 gości. To dla nas wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Jesteśmy na nie dobrze przygotowani – komentuje najbliższe wydarzenia Sławomir Nowak, dyrektor DoubleTree by Hilton Łódź. Wśród gości znajdą się również przedstawiciele Rządu i Parlamentu RP, Komisji Europejskiej, regulatorów rynku medialnego - w tym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jubileusz Szkoły Filmowej to nie jedyne filmowe wydarzenie, które przywraca Łąkowej 29 jej dawny blask. Już 20 października w Kinie 3D Wytwórnia zainaugurowana zostanie pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów realizowanych w technologii 3D. Podczas 3D Image Festival Łódź 2013 nie zabraknie atrakcji dla miłośników kina, realizowanego za pomocą technik stereoskopowych. W festiwalu udział wezmą światowej klasy przedstawiciele i twórcy filmów 3D. 25 października w DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się również konferencja BiznesUP, organizowana w ramach Łódź Design 2013. Jej uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób współpraca z projektantami może pozytywnie oddziaływać na jakość produktów i wizerunek przedsiębiorstwa.

Nie tylko festiwale i konferencje

Dzięki rewitalizacji dziś pod adresem Łąkowa 29 mieszczą się: nowoczesny biurowiec MediaHUB, hotel DoubleTree by Hilton Łódź, klub Wytwórnia, nowo otwarte Kino 3D Wytwórnia, a także firmy i instytucje związane z filmem, kulturą i nowymi technologiami.