Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Fabryka Sztuki

Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź
http://www.fabrykasztuki.org

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Fabryka Sztuki

W Łodzi rusza budowa obiektu z powierzchniami biurowymi i zapleczem na konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • W Łodzi rusza budowa obiektu z powierzchniami biurowymi i zapleczem na konferencje - Fabryka Sztuki

  Firma Skanska podpisała umowę na budowę Fabryki Sztuki, która ma powstać na terenie dawnych Zakładów Włókienniczych Scheiblera.

   

   

   

   

   

     Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury oraz rewitalizację budynków pofabrycznych znajdujących się na terenie byłego kompleksu Karola Scheiblera, tak aby przygotować je do pełnienia zadań Inkubatora działań kulturalnych. W kompleksie mają znaleźć się m.in. biura, sale wielofunkcyjne, galerie, pracownie artystyczne, sale konferencyjno-szkoleniowe oraz powierzchnie pod gastronomię. Wartość kontraktu opiewa na 22 mln zł netto. Prace potrwają do stycznia 2014 roku.

  Fabryka Sztuki w Łodzi jest instytucją kultury usytuowaną na terenie dziewiętnastowiecznych fabryk na Księżym Młynie. Stworzyły ją wspólnie Łódź Art Center, Stowarzyszenie Teatralne Chorea i Urząd Miasta Łodzi. W swoich działaniach Fabryka skupia się przede wszystkim wokół teatru, sztuki najnowszej i edukacji artystycznej.

     źródło: www.fabrykasztuki.org