W miniony piątek swoją działalność oficjalnie zainaugurował ibis Styles Warszawa Centrum. Do niezaprzeczalnych atutów nowego trzygwiazdkowca należą: atrakcyjne położenie – blisko Mostu Łazienkowskiego i Torwaru, duże zaplecze noclegowe, 4 sale konferencyjne i nietuzinkowy design, energetyczny jak i samo Śródmieście.

Hotel powstał błyskawicznie. 14 miesięcy po powstaniu projektu ibis Styles Warszawa Centrum już przyjmuje gości. Wielobarwne przestrzenie przykuwają wzrok. Nietrudno znaleźć inspiracje nadwiślańskim otoczeniem, a odpoczywający w hotelu mają poczuć się, jakby lato nad Wisłą nadal się nie skończyło. W 179 oddanych do użytku pokojach zastosowano różnorodne faktury i materiały, a pasiaste tkaniny czy zawieszone na ścianach koła ratunkowe lub mierniki poziomu wody mają kojarzyć się z wnętrzem kolorowych namiotów. 1- i 2-osobowe pokoje zostały wyposażone w łóżka Sweet Bed, klimatyzację, otwierane okna, miejsce do pracy i dostęp do WiFi. Nieszablonowe podejście do designu cechuje także przestrzenie wspólne – recepcja otrzymała formę futurystycznej skały, a kawiarnia utrzymana jest w stylu biwakowym.

Na organizatorów spotkań biznesowych czekają 4 sale konferencyjne. Rusałka  i Poniatówka, o powierzchni 40 mkw. każda, pomieszczą po 25 osób w ustawieniu kinowym. Dzięki mobilnym ścianom można je połączyć i stworzyć większą przestrzeń na konferencje dla około 50 uczestników. Lewy Brzeg i Prawy Brzeg to mniejsze sale o powierzchni 20 mkw. Sprawdzą się podczas narad w gronie do 8 osób. Również i je można połączyć w jedną przestrzeń. Sale są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego, standardowo wyposażone w rzutniki i sprzęt audio-wizualny.

Dań kuchni międzynarodowej i regionalnej można spróbować w restauracji Winestone. Warto dodać, że ibis Styles Warszawa Centrum otrzymał certyfikat BREEAM, przyznawany obiektom spełniającym najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa. Podejście proekologiczne widoczne jest także w innych działaniach i decyzjach dotyczących hotelu. Postawiono na wytwarzanie własnej energii elektrycznej dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, zainstalowano urządzenia do filtrowania wody z licznikiem zaoszczędzonych butelek plastikowych, plastikowe kubki w pokojach zastąpiono szklankami, a foliowe worki jednorazowe papierowymi.

Zdj. AKPA.