Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg

Kościuszki 132, 82-300 Elbląg
http://www.hotelmlyn.com.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Marta Kotowska-Sokołowska Kierownik Hotelu 55-23...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg

Elbląski kompleks powiększył się o nowy hotel z salami na konferencje

Data aktualności: 11-02-2013

 • Elbląski kompleks powiększył się o nowy hotel z salami na konferencje - Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg

  30 stycznia 2013 r. w Elblągu oficjalnie otwarto po relokacji Hotel Młyn Aqua SPA Biblioteka. Przeniesiony „cegła po cegle" zabytkowy budynek zaadaptowano do funkcji noclegowych i konferencyjnych.

   

   

   

   

   

   


  To drugi obiekt Hotelu Młyn funkcjonujący od 2003 roku w Zabytkowym Zespole Młyna Wodnego. Pozwolenie na relokację XIX-wiecznego budynku szkoły, który do niedawna pełnił funkcje biblioteki, wydano w 2009 roku. Wkrótce później zabytkowy obiekt został przeniesiony z elbląskiej starówki w sąsiedztwo Hotelu Młyn, a następnie zaadaptowany do potrzeb hotelarsko-konferencyjnych. Oba budynki hotelowe zostały ze sobą połączone podziemnym przejściem, który nawiązuje detalami i architekturą do historii Zespołu Młyna Wodnego. Głównym projektantem i koordynatorem projektu była elbląska pracownia architektoniczna Atelier Hoffmann.

  Trzygwiazdkowy Hotel Młyn Aqua SPA i czterogwiazdkowy Hotel Młyn Aqua SPA Biblioteka specjalizują się w organizacji konferencji, szkoleń, prezentacji i spotkań biznesowych. Obiekty oddają do dyspozycji organizatorów spotkań centrum konferencyjno–bankietowe z czterema klimatyzowanymi salami mogącymi pomieścić od 15 do 170 osób. Na wyposażenie sal składają się: flipchart, rzutnik folii, ekran, TV, odtwarzacze wideo i DVD, dostęp do internetu, nagłośnienie oraz mikrofony bezprzewodowe.

  Dzięki rozbudowie elbląski kompleks hotelowy wzbogacił się o Centrum Rekreacji Wodnych, w którym znalazły się dwa baseny (imitujący za pomocą przeciwprądu nurt bystrej rzeki basen pływacki o długości 13 metrów oraz basen SPA z wodospadem, gejzerem powietrza, systemem masaży bocznych oraz leżanek powietrznych), a także jacuzzi, sauny: sucha i parowa oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią i parasolem wodnym. Łącznie w Hotelu Młyn znajduje się 20 pokoi w standardzie czterogwiazdkowym, 28 pokoi w standardzie trzygwiazdkowym, restauracja z antresolą oraz studio kosmetyki i masażu oferujące masaże relaksacyjno–lecznicze oraz zabiegi na twarz i ciało. Na terenie kompleksu hotelowego znajdują się także: dziedziniec ze studnią i grillem, wieżyczka widokowa, ogródek letni, plac zabaw dla dzieci oraz ogrodzone i monitorowane parkingi dla gości.

  Z myślą o uczestnikach odbywających się w kompleksie konferencji hotele przygotowały różnorodną ofertę obejmującą aktywne formy spędzania wolnego czasu i integracji. Składają się na nie: biesiady przy grillu na Młynarskim Dziedzińcu, rejsy statkiem, wycieczki trekkingowe połączone z ogniskiem, spływy kajakarskie, wycieczki rowerowe oraz wiosłowanie łodzią wzdłuż rzeki Elbląg. Na życzenie gości obiektu obsługa kompleksu jest w stanie zorganizować transport z i na lotnisko oraz zapewnić usługi przewodnika.

  źródło: Hotel Młyn