Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Ramka

Wejherowska 10, 60-446 Poznań
www.hotelramka.pl

Skontaktuj się z obiektem

Agnieszka Celmer kierownik recepcji +48 6...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Ramka

Ekologiczny hotel otwarty zostanie w czerwcu w Poznaniu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Ekologiczny hotel otwarty zostanie w czerwcu w Poznaniu - Hotel Ramka

  W Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego jeszcze w tym miesiącu otwarty zostanie wyróżniający się na tle innych, nowoczesny hotel ekologiczny.

   

   

   

   

   

   


  Hotel Ramka stworzony został z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Przy budowie wykorzystano wiele ekologicznych rozwiązań od materiałów budowlanych począwszy po te użyte w wystroju wnętrz.
  Wśród elementów mających na celu zaoszczędzić energię wymienić można: potrójne szyby, specjalne ocieplenie, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w 100% ledowe, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, kocioł kondensacyjny, ściany między pokojami z najlepszych materiałów dźwiękochłonnych, drzwi pokojowe dźwiękochłonne, klimatyzacja, wykładzina z naturalnej wełny pokryta teflonem, winda a także okna otwierane elektrycznie.


  Ponadto w hotelu zastosowane zostały także nowoczesne rozwiązania energetyczne, jak podgrzewanie wody poprzez kolektory słoneczne, czy też pozyskiwanie energii z ognisk fotowoltaicznych, zamieniających energię słoneczną na energię elektryczną.
  Ekologiczny jest także wystrój. Wnętrza zdobią odrestaurowane stare meble a naturalną atmosferę uzyskano dzięki roślinom, które mają za zadanie wpływać kojąca na gości hotelowych.


  Hotel do dyspozycji gości odda 26 komfortowo wyposażonych pokoi, w tym apartamenty, pokoje typu studio oraz pokoje tematyczne.
  Na dachu obiektu znajdzie się restauracja z tarasem o łącznej powierzchni 410 m.kw, gdzie pomieści się ponad 200 osób. Restaurację wykorzystać można również na różnego rodzaju spotkania.


  Poza tym hotel posiadać będzie również saunę oraz jacuzzi. Pod obiektem natomiast znajdzie się parking na 22 samochody.


  Wykonawcą obiektu jest firma NowaPolska.net.

   


  źródło: http://nowapolska.net