Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Red Baron

Lwa Tołstoja 2, 58-100 Świdnica
http://www.redbaronhotel.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Red Baron

Czterogwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym wystartuje w maju

Data aktualności: 22-11-2012

 • Czterogwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym wystartuje w maju - Hotel Red Baron

  Z powodu przedłużających się prac wykończeniowych data otwarcia obiektu w Świdnicy uległa przesunięciu o półtora miesiąca.

   

   

   

   

   

     Jak informują przedstawiciele hotelu, jego oficjalne otwarcie nastąpi 10 maja 2012 r. Jednak już teraz Red Baron promuje się jako miejsce do organizacji wesel, bankietów, spotkań firmowych i konferencji.

  Nazwa hotelu nawiązuje do postaci Manfreda von Richthofen - asa niemieckiego lotnictwa z czasów pierwszej wojny światowej, który od dziewiątego roku życia mieszkał w Świdnicy. W zabytkowej kamienicy przy ul. Tołstoja znajdzie się 31 pokoi dla gości. Hotelowa restauracja będzie serwowała dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Obiekt udostępni również trzy sale konferencyjne. W najmniejszej z nich - tzw. business roomie - zmieści się ok. 10 osób. W pozostałych - sali Manfreda von Richthofen oraz sali balowej - możliwa będzie organizacja konferencji oraz spotkań biznesowych w większym gronie.

  Aktualnie w hotelu ma miejsce rekrutacja pracowników. Trwają też pierwsze rozmowy dotyczące sprzedaży usług konferencyjnych firmom z Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej.

  Inwestorem obiektu jest firma WSD Office, do której należy również Hotelu Borys w Zagórzu Śląskim. Koszt budowy hotelu Red Baron to ponad 9 mln złotych, z czego blisko 4 mln złotych stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

   

     źródło: www.redbaronhotel.pl