27 kwietnia 2013 r. w Busku Zdroju miało miejsce otwarcie pierwszego czterogwiazdkowego hotelu konferencyjnego w tej miejscowości.

Oferta hotelu jest kierowana do klientów medycznych, poszukujących miejsca do poprawy stanu zdrowia i regeneracji sił poprzez zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. Nie zawiodą się również osoby szukające aktywnego wypoczynku lub odprężenia, chcące zadbać o wygląd, zorganizować imprezę okolicznościową lub konferencję. Z myślą o organizatorach tego typu wydarzeń do użytku meeting plannerów zostały oddane trzy sale konferencyjne, z których największa jest w stanie pomieścić do 130 osób.

Na zaplecze noclegowe obiektu składa się 120 pokoi, z których każdy jest wyposażony w sejf, mini-barek, system klimatyzacji, TV satelitarną oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Goście Słonecznego Zdroju mogą także korzystać z 36 gabinetów zabiegowych w Vitality Medical Spa  Wellness, Restauracji Ponidzie, Baru i Klubu Nocnego Kalejdoskop z kręgielnią i bilardem, a także zaplecza rekreacyjno-sportowego posiadającego boule, duże szachy, czytelnię, Kids Corner, plac zabaw i inne atrakcje a także korty tenisowe i mini-golf w niedalekiej przyszłości. Ciekawym akcentem jest także ogród, w którym mogą być organizowane klimatyczne ceremonie ślubne.

1 maja 2013 roku obiekt otworzy swoje podwoje dla gości z zewnątrz.