Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Prace na budowie MCK będą prowadzone przez całą dobę

Data aktualności: 25-06-2013

 • Prace na budowie MCK będą prowadzone przez całą dobę - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
  Budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach będzie prowadzona przez całą dobę. Powodem takiego stanu rzeczy są znaczne opóźnienia w budowie obiektu.
   
   
   
   
   
   
   
  W tygodniu budowlańcy z firmy Warbud będą pracowac 24 h na dobę, a w weekendy - 16.
   
  Przypomnijmy, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to inwestycja dofinansowana z pieniędzy unijnych, z których miasto musi rozliczyć się w narzuconym przez Unię Europejską terminie. Obiekt powstaje na terenie dawnej kopalni Katowice. Jego budowa została rozpoczęta przez Polimex-Mostostal w 2012 r. i została przerwana po kilku miesiącach ze względu na opóźnienia w harmonogramie prac.
   
  Nowy termin oddania do użytku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach to jesień 2014 r. roku – obowiązuje już nowego generalnego wykonawcę – firmę Warbud - z którym Katowice podpisały kontrakt na dokończenie budowy za ok. 280 mln zł. W obiekcie znajdzie się kilka sal konferencyjnych, w tym największa wielofunkcyjna na 12 tys. osób, a także restauracja na 800 osób, kawiarnia, lokale gastronomiczne oraz sala VIP.