Na terenie dawnych Młynów Richtera w Toruniu powstała nowoczesna placówka, której głównym zadaniem będzie wspieranie integracji europejskiej oraz promocja aktywnych form wypoczynku i turystyki.

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży ma być miejscem wymiany młodzieży szkolnej i akademickiej z całego świata. Będzie się ono mieścić w środkowym gmachu kompleksu dawnych Młynów Richtera przy ulicy Łokietka w Toruniu.

Na konferencje i integrację

W Centrum znanazły się: sala konferencyjna i audiowizualna, 96 miejsc noclegowych, pokój gier, świetlica, wypożyczalnia sprzętu turystycznego i sportowego, informacja turystyczna, sklepik z pamiątkami i kawiarenka internetowa z bezprzewodowym dostępem do internetu. Na zewnątrz powstały: wielofunkcyjne boisko sportowe, ławki, grill, stoły i miejsca na ogniska, a także chodniki, parkingi i oświetlenie. Obiekty i teren będą monitorowane.

Koszt adaptacji istniejących budynków to niespełna 18,4 mln złotych brutto. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 22 mln złotych, z czego 60 proc. kwoty - ponad 13,1 mln zł – to środki RPO WK-P, a pozostała kwota - niecałe 9 mln złotych - wkład własny Gminy Miasta Toruń.