Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Novotel Łódź Centrum

Piłsudskiego 11a, 90-368 Łódź
http://www.novotel.com/pl/hotel-7830-novotel-lodz-centrum/index.shtml

Skontaktuj się z obiektem

Paweł Feliszek Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Novotel Łódź Centrum

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia

Data aktualności: 28-03-2013

 • Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia - Novotel Łódź Centrum

  W centrum Łodzi trwają prace wykończeniowe związane z planowanym na maj 2013 r. otwarciem dwunastego obiektu marki Novotel w Polsce.
   

   

   

   

   

   


  W czterogwiazdkowym hotelu przy ul. Piotrkowskiej znajdzie się 8 modularnych sal konferencyjnych oraz pomieszczenie Business Corner. Sale konferencyjne, przygotowane w najnowszym standardzie Novotel Premium Meeting Rooms będą się charakteryzować ciekawym, nowoczesnym wzornictwem jak również nowinkami technologicznymi. Sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem czy projekcją na ekranie będzie odbywać się poprzez multimedialne panele dotykowe znajdujące się w każdej sali.

  Projektantem architektury łódzkiego Novotelu jest poznańskie biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak. Zaprojektowana przez nich nowoczesna, biało-grafitowa bryła hotelu wpasowana jest w ciąg budynków przy alei Piłsudskiego. Szczególnie efektownym elementem fasady jest przeszklona cześć frontowa podświetlona liniami ledowymi w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Jeszcze przed otwarciem hotelu podświetlona fasada stanowi rozpoznawany, charakterystyczny element, rozświetlający ten fragment miasta. Wystrój hotelu został zaprojektowany przez francuskie studio aranżacji wnętrz Igloo Architectures.

  Na zaplecze noclegowe obiektu złoży się 161 pokoi dla gości, których koncept został opracowany przez francuskie studio Atome Associés. Kolorystyka pokoi została utrzymana w naturalnych, spokojnych odcieniach beżu i brązu z mocnymi elementami w 3 gamach kolorystycznych: czerwonej, żółtej i niebieskiej. W trakcie projektowania pokoju szczególny nacisk został położony na dobranie odpowiedniego oświetlenia, które ma zapewnić gościom ciepłą i relaksującą atmosferę: podświetlana rama łóżka, designerskie lampy Tholomeo czy lampy punktowe do czytania. Szczególnie ciekawy i nowatorski technologicznie element będzie można znaleźć w pokojach o standardzie Executive na 9. piętrze budynku – szklany panel pomiędzy pokojem a łazienką w technologii Privalite, który za pomocą jednego przycisku może być zmatowiony, tak aby oddzielić od siebie te 2 przestrzenie. Takie rozwiązanie pozwala na przenikanie światła dziennego między pokojem i łazienką, co daje poczucie większej przestrzeni, a jednocześnie oferuje możliwość całkowitego oddzielenia tych pomieszczeń.

  Miłośnicy nowych technologii znajdą w pokojach Executive dodatkowe wyposażenie: stację dokującą do iPhona i iPada, a także ekspres do kawy Nespresso. Każdy pokój będzie oferować indywidualnie sterowaną klimatyzację, dostęp do Internetu WiFi oraz mini-bar i sejf.  Nie zapmniano także o gościach biznesowych. Na pierwszym piętrze hotelu zaplanowano pomieszczenia Fitness z wyposażeniem według standardu marki In Balance by Novotel.

   

  źródło: Novotel