Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Novotel Łódź Centrum

Piłsudskiego 11a, 90-368 Łódź
http://www.novotel.com/pl/hotel-7830-novotel-lodz-centrum/index.shtml

Skontaktuj się z obiektem

Paweł Feliszek Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Novotel Łódź Centrum

Już otwarty

Data aktualności: 27-05-2013

 • Już otwarty - Novotel Łódź Centrum
  22 maja 2013 r. nastąpiło otwarcie Novotel Łódź Centrum. W obiekcie znajduje się 8 sal konferencyjnych oraz 161 pokoi dla gości. 
   
   
   
   
   
   
   
   
  Modularne sale konferencyjne w nowym łódzkim hotelu wyposażono zgodnie z najnowszym standardem Novotel Premium Meeting Rooms. Posiadają one wszystkie nowości technologiczne m.in. sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem, czy projekcją na ekranie poprzez multimedialne panele dotykowe. W hotelu znajduje się również 161 pokoi dla gości hotelowych, zaprojektowanych w odcieniach beżu i brązu. W pokojach o standardzie Executive, klienci znajdą m.in. szklany panel pomiędzy pokojem a łazienką w technologii Privalite, który za pomocą jednego przycisku może być zmatowiony, w ten sposób oddzielając od siebie te dwie przestrzenie. Miłośnicy nowych technologii znajdą dodatkowe wyposażenie, w skład, którego wchodzi: stacja dokująca do iPhona i iPada, czy ekspres do kawy Nespresso.
   
  Działalność nowego obiektu zainaugurowało międzynarodowe spotkanie biznesowe „New business opportunities between Asia and Europe”. Kongres zorganizowany przez łódzki Alliance Francaise przy udziale władz miasta i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego zgromadził blisko 300 menedżerów firm, instytucji i organizacji z Francji, Indii i Tajwanu i innych krajów azjatyckich, a także przedstawicieli ambasad tych krajów. Dyskutowano i wymieniano informacje zarówno na sesjach plenarnych jak podczas spotkań w podgrupach. Gośćmi konferencji byli m.in. wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek Witold Stępień, I wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.
   
  Na uroczystość otwarcia pierwszego w Łodzi czterogwiazdkowego hotelu marki Novotel przybyło ponad 250 gości, a byli wśród nich liczni przedstawiciele biznesu i kultury. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Orbis SA – Laurenta Picheral oraz Dyrektora hotelu – Przemysława Orchowicza. Wspólnie z I wiceprezydentem Łodzi Markiem Cieślakiem przecięli wstęgę tym samym oficjalnie otwierając Novotel Łódź Centrum. Po oficjalnej części uroczystości, prowadząca Karolina Borkowska zaprosiła gości do obejrzenia hotelu i skorzystania z atrakcji przygotowanych na tę okazję. W lobby czekało na nich specjalne studio fotograficzne, gdzie mogli robić sobie zabawne zdjęcia. Uroczystość uświetnił występ Noviki z zespołem. Po koncercie odbyła się zabawa z nagrodami, w której do wygrania były vouchery na nocleg w wybranych hotelach Novotel w Polsce.
   
  Specjalnie na tę okazję szef kuchni Kamil Kubiak przygotował wykwintne menu. Ku uciesze smakoszy serwowane było między innymi: roladka z kurczaka muśnięta truflami owinięta marchewką, terina z łososia z suszonymi pomidorami, krem z białych warzyw z sosem serowym i oliwą truflową czy sandacz po parysku podany z konfiturą z czerwonej cebuli. Szczególne zainteresowanie gości wzbudzała stacja z ciekłym azotem, dzięki której mogli oni poznawać zupełnie nowe smaki. 
   
  Novotel Łódź Centrum mieści się na skrzyżowaniu ulicy Henryka Sienkiewicza i alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, niedaleko Muzeum Kinematografii. To ścisłe centrum miasta i lokalizacja strategiczno-biznesowa dla Grupy Hotelowej Orbis. Hotel posiada charakterystyczną biało-grafitową bryłę, efektowną fasadę i przeszkolony front, który jest podświetlony światłem leadowym. Przy jego projektowaniu francuskie studio aranżacji Igloo Architectures skupiło się na uzyskaniu maksymalnego efektu przejrzystości, odpowiednim doborze oświetlenia i materiałów wykończeniowych.