Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pałac Goetz

Götza-Okocimskiego 6, 32-800
www.palacgoetz.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Pałac Goetz

Pałac Goetz otworzy się we wrześniu

Data aktualności: 29-08-2013

 • Pałac Goetz otworzy się we wrześniu - Pałac Goetz
  Już we wrześniu 2013 r. w starannie odrestaurowanych pałacowych wnętrzach Pałacu Goetz otwarte zostaną luksusowy pięciogwiazdkowy hotel i SPA. W obiekcie znajdą się również cztery sale konferencyjne.
   
  Część hotelowa Pałacu Goetz będzie obejmowała 50 pokoi, w tym 9 pokoi Premium, 7 pokoi Superior oraz 2 apartamenty. Przestrzeń dla spotkań będą tworzyły 4 sale konferencyjne przewidziane dla grup od 20 do 200 osób. Z kolei część restauracyjna wokół atrium pozwoli na organizację bankietów z udziałem do 250 osób. Goście będą także mogli skorzystać z lobby baru, mieszczącej się w oranżerii kawiarni oraz znajdującego się w piwnicach pubu, serwującego piwo z pobliskiego browaru. Luksusowe SPA oferować będzie między innymi kąpiele w piwie. Dla gości obiektu i uczestników odbywających się w nim konferencji dostępna będzie także ekspozycja multimedialna prezentująca historię pałacu, rodziny Goetzów oraz browaru. Wokół pałacu rozpościera się zabytkowy 14 hektarowy park w stylu angielskim w którym znajduje się wiele unikatowych dla naszej szerokości geograficznej obiektów dendrologicznych - w sumie jest to 11 pomników przyrody, 43 gatunki drzew oraz 12 gatunków krzewów.
   
  Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jedna z najwspanialszych rezydencji fabrykanckich, a także jeden z najcenniejszych zabytków architektonicznych w Polsce końca XIX wieku. Wzniesiony w 1898 roku przez Jana Albina Goetza Okocimskiego, przemysłowca, króla piwa, twórcę potęgi browaru w Okocimiu, wpałac składa się z dwóch piętrowych skrzydeł bocznych połączonych galeriami, kaplicy, oranżerii i palmiarni zaprojektowanej w stylu wiedeńskiego modernizmu. Wnętrza zdobią figuralne i ornamentalne stiuki, tapiserie, profilowane drewniane stropy, kinkiety i żyrandole, wzorzyste podłogi oraz reprezentacyjne drewniane schody w hallu głównym. Zachowały się także nieliczne dzieła sztuki, witraże, meble oraz obrazy będące XIX wiecznymi kopiami dzieł barokowego malarstwa hiszpańskiego, flamandzkiego i włoskiego.