Odrestaurowany, XVI-wieczny pałac i XIX-wieczny folwark znajdują się na Mazurach, w miejscowości Bartoszyce. Profesjonalne centrum konferencyjne, malownicze tereny zielone, liczne atrakcje i udogodnienia dla gości sprawiają, że jest to świetny obiekt na konferencję, szkolenie czy firmowy wyjazd integracyjny. W sierpniu w obiekcie została oddana do użytku nowa sala konferencyjna.

Pałac i Folwark Galiny to majątek ziemski, w skład którego wchodzą XVI-wieczny pałac i XIX wieczny folwark z charakterystycznymi zabudowaniami z czerwonej cegły. Zabudowania otacza 5 ha zabytkowy park w stylu angielskim, przecięty krętym korytem rzeki Pisy. Stylowe budynki posiadają nowoczesne wyposażenie i ekologiczny system ogrzewania oraz wentylacji. W 2012 roku Pałac i Folwark Galiny został uhonorowany prestiżową nagrodą Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur w kategorii usługa turystyczna, a w tym roku uzyskał nominację w kategorii „usługa gastronomiczna”.

Nowoczesne konferencje w stylowym pałacu na Mazurach

Pałac i Folwark Galiny posiada profesjonalnie wyposażone centrum konferencyjne, składające się z sześciu sal. We wnętrzach zachowano zabytkowe elementy architektury i wystroju. W sierpniu zakończono budowę nowej sali konferencyjno-bankietowej - Ogrodowej. Sala ma 310 mkw. powierzchni, a obok znajduje się hall o powierzchni 80 mkw., idealny na przerwy kawowe i rozmowy kuluarowe, oraz zadaszony, dwustumetrowy taras. Sala posiada wideoprojektor o jasności 4300 ANSI lm i rozdzielczości matrycy WUXGA (1920 x 1200, FullHD), ekran projekcyjny o wymiarach 450 na 281 cm, system sterowania AV i oświetleniem firmy Crestron wizyjnych, system nagłośnienia firmy Bose oraz mikrofony bezprzewodowe firmy Audiotechnika.

Pałac i Folwark Galiny Bartoszyce konferencje na Mazurach integracja jazda konna

Pozostałe sale mieszczą od 25 do 110 osób w ustawieniu kinowym. W Gospodzie Galiny można zorganizować bankiet zasiadany dla 120 osób. Wszystkie sale posiadają klimatyzację, pełne zaplecze cateringowe i są wyposażone w ekran, rzutnik, laptop, flipchart, nagłośnienie, mikrofon, markery, laptop.

Zakwaterowanie i udogodnienia dla uczestników konferencji

Goście mają do dyspozycji 83 miejsca noclegowe w 36 pokojach. Siedemnaście z nich, w tym trzy apartamenty, nawiązują w wystroju do tradycji dworskich. Część pokoi w pałacu ma oddzielną garderobę oraz bezpośredni dostęp z ogrodu. Również część pokoi w folwarku ma wyjście na ogród. Parter Godspody Galiny i jeden apartament są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pałacowa restauracja - Gospoda Galiny - serwuje regionalne potrawy w nowoczesnej oprawie. Goście mogą spróbować lokalnie wytwarzanych serów, wędlin i domowych przetworów. Flagowymi daniami Gospody są: kaczka z jabłkami, podawana z domowymi kluseczkami oraz jagnięcina confit w sosie winno-tymiankowym z domowymi kopytkami i grillowaną marchewką. Po pracowitym dniu uczestnicy konferencji i spotkań biznesowych mogą udać się do strefy masażu i skorzystać z tradycyjnej ruskiej bani. 

Pałac i Folwark Galiny Bartoszyce konferencje na Mazurach integracja jazda konna

Na firmowe integracje i odpoczynek po konferencjach

Obiekt jest doskonale przygotowany do organizacji aktywnej integracji firmowej i odpoczynku po spotkaniach biznesowych. W Stadninie Koni Galiny odbywają się lekcje jazdy konnej oraz zajęcia dla zaawansowanych - jazda w terenie i na polu maneżowym. W stadninie znajduje się 70 sportowych koni. Organizowane są przejażdżki bryczkami lub wozem po terenie otaczającym majątek. Ponadto, goście mogą korzystac z kortów tenisowych o nawierzchni ceglastej, stawu kąpielowego i strzelnicy wiatrówkowej na świeżym powietrzu.

Pałac i Folwark Galiny Bartoszyce konferencje na Mazurach integracja jazda konna

Dla wędkarzy dostępne są zarybione stawy. Pobliskie tereny - lasy i pola - zachęcają do spacerów z aparatem fotograficznym, wypraw na grzyby i obserwowania dzikich zwierząt z ambon w pobliżu stawów. Obsługa obiektu organizuje również dla grup warsztaty taneczne, garncarskie, kulinarne, emisji głosu, zajęcia zumby, gry terenowe, ogniska i biesiady na świeżym powietrzu.

Ekologiczny obiekt hotelowy

Odrestaurowany Pałac i Folwark Galiny jest przykładem wysoko energooszczędnego i ekologicznego budownictwa. Ponad trzykrotnie została tu zredukowana emisja dwutlenku węgla, a źródłem ciepła jest pompa ciepła, transportująca energię słoneczną zmagazynowaną w gruncie. Budynek objęty jest ponadto wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.