Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pałac Kotulińskich

Zamkowa 2, 43-502 Czechowice-Dziedzice
www.palackotulinskich.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Pałac Kotulińskich

Obiekt przyjazny dla niepełnosprawnych

Data aktualności: 22-11-2012

 • Obiekt przyjazny dla niepełnosprawnych - Pałac Kotulińskich

  Zrzeszony w Polish Prestige Hotels & Resorts obiekt w Czechowicach–Dziedzicach zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku”. Pałac zmodernizowano w taki sposób, by mogły w nim gościć i korzystać z wielu udogodnień również osoby niepełnosprawne.
   

   

    

   

   


  Wyróżnienie w ramach XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2011” przyznał obiektowi w sierpniu 2012 r. Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W plebiscycie pałac otrzymał 2777 głosów internautów.  - Jednym z zamysłów modernizacji obiektu było umożliwienie korzystania zarówno ze wszystkich pomieszczeń w Pałacu, jak i z całego parku oraz znajdującym się w nim budynku Starej Kręgielni – budynku odtworzonego od fundamentów według starych planów – wyjaśnia Krzysztof Trybulski, specjalista ds. marketingu Pałacu Kotulińskich.

  XVIII-wieczny pałac wyposażony jest w windę, dzięki czemu osoba poruszająca się na wózku może dostać się zarówno do sal bankietowych znajdujących się na pierwszym piętrze oraz pokoi na drugim piętrze, jak i skorzystać ze strefy relaksu z saunami w podziemiu. Dodatkowo wszystkie drzwi zewnętrzne wyposażone są w bardzo niskie, łatwo przejezdne progi oraz szerokie lub dwuskrzydłowe drzwi. Zdecydowana większość drzwi wewnątrz jest pozbawiona progów. Hotel posiada również jeden pokój w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a zarówno w Pałacu jak i Starej Kręgielni znajdują się osobne toalety przystosowane dla ich potrzeb. Zmiany nie ograniczyły się tylko do głównego budynku. Również park stworzony według barokowych założeń został odpowiednio zmodyfikowany, tak aby niepełnosprawni goście mogli podziwiać jego piękno. Istotne jest również odpowiednie przeszkolenie obsługi hotelowej, aby w każdej chwili mogła nieść pomoc osobom niepełnosprawnym.

  Pałac Kotulińskich specjalizuje się w organizacji konferencji, sympozjów i spotkań biznesowych. Do dyspozycji organizatorów konferencji pozostaje 5 konfigurowalnych i klimatyzowanych sal o powierzchni od 20 do 100 mkw z bezprzewodowym dostępem do internetu. Hotelowa obsługa proponuje gościom przerwy kawowe i lunche, a także obiady i kolacje. Obiekt proponuje grupom zorganizowanym atrakcyjne cenowo noclegi w 29 pokojach, w tym: apartamencie, 2 pokojach Lux, 6 pokojach jednoosobowych i 20 pokojach dwuosobowych z bezpłatnym dostępem do internetu. W hotelu mieszczą się dwie restauracje - Pałacowa (oferująca dania kuchni europejskiej) i Stara Kręgielnia (gdzie przygotowywane są i podawane tradycyjne, lokalne potrawy). W lokalach mogą być organizowane konferencje, sympozja, bankiety, bale, koncerty oraz imprezy okolicznościowe. Do dyspozycji gości obiektu pozostają również kawiarnia i bar, znajdujące się w parterowej, reprezentacyjnej części hotelu. Dodatkowe atrakcje dla uczestników odbywających się w pałacu wydarzeń to sauna sucha, sauna infared oraz kapsuła do koloroterapii.

  źródło: www.palackotulinskich.pl

Oferty specjalne

 • Biznesowy pobyt z kolacją 279zł

  W skład pakietu wchodzi: Nocleg w stylowym pokoju jednoosobowym Obiadokolacja wg menu "Szef Kuchni Poleca" * Śniadanie w formie bufetu Rabat 10% na pozostałą ofertę gastronomiczna Bezpłatny dostęp do internetu Wypoczynek w Strefie Relaksu (sauna sucha, kabina infared, koloroterapia) Możliwość...