Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Park Hotel Rosana

Klęka 44, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Park Hotel Rosana

Konferencje dla wymagających

Data aktualności: 22-11-2012

 • Konferencje dla wymagających - Park Hotel Rosana

  W dzisiejszych czasach klienci coraz częściej wymagają od usługodawców kompleksowej obsługi. Będąc świadomi tego, jak ich czas jest cenny, pragną znaleźć wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu. Wymogi te dotyczą niemalże każdej branży, także związanej z organizacją szkoleń.
   

   

   

   

   

   

  Rozmowa z dyrektorem ParkHotelu ROSANA w Klęce koło Jarocina o rynku konferencyjnym, potrzebie powstawania kompleksów hotelowo-gastronomicznych i zaletach tego typu rozwiązań.

   

  Jak długo działa Rosana? Czy od samego początku działalności byli Państwo nastawieni na tak szeroki zakres świadczonych usług?
  Beata Dankowska: Jesteśmy obecni na rynku już od 4 lat. Na początku ROSANA była jedynie restauracją, dopiero po jakimś czasie postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o hotel, salę bankietową i salę konferencyjną.

  Skąd wziął się pomysł na tego typu przekształcenia?

  BD: Rosana jest położona przy krajowej trasie numer 11 Kołobrzeg-Katowice. Dostrzegliśmy zapotrzebowanie na obiekt, w którym podróżni przemierzający Polskę mogliby nie tylko zjeść posiłek, ale również odpocząć po męczącej trasie. Z usług naszego ParkHotelu korzystało również wielu klientów biznesowych, którzy zachęceni urokliwym i zarazem praktycznym położeniem naszego obiektu, wyrazili chęć organizacji w nim szkoleń i konferencji. Stąd pojawił się pomysł na utworzenie profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej.

  Czy klienci ParkHotelu ROSANA często korzystają z sali konferencyjnej?
  BD: Tak, dostrzegamy coraz większy popyt na tego typu usługi. Nasza sala jest wykorzystywana przez osoby prywatne oraz firmy reprezentujące różne branże. Zazwyczaj są to szkolenia wewnątrz firmy lub konferencje tematyczne.

  Co skłania klientów do skorzystania właśnie z Państwa usług przy organizacji szkolenia bądź konferencji?

  BD: Przyciągają ich przede wszystkim zalety ParkHotelu Rosana: dogodne położenie, piękna okolica,  profesjonalna obsługa i w pełni wyposażona sala konferencyjna. Nasz obiekt znajduje się w Klęce przy trasie nr 11 Kołobrzeg-Katowice, w odległości 50 km od Poznania, 10 km od Jarocina. Nie jest on zatem zbyt oddalony od miasta, a zarazem pozwala na uniknięcie wielkomiejskiego zgiełku i stworzenie przyjaznej atmosfery do przeprowadzania szkoleń i konferencji.

  Jakie wymogi powinna spełniać profesjonalnie wyposażona sala konferencyjna?

  BD: Sala konferencyjna powinna być dostosowana do zróżnicowanych potrzeb jej użytkowników. Ważne jest, aby jej układ można było modyfikować, ponieważ preferencje organizatorów różnią się w zależności od charakteru spotkania. Sala konferencyjna ParkHotelu ROSANA oferuje układ teatralny, szkolny bądź w kształcie podkowy. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sali są urządzenia techniczne oraz pomoc w ich obsłudze. Nasza sala jest wyposażona w rzutnik multimedialny, ekran projekcyjny, dostęp do internetu, laptop, flipchart, profesjonalne nagłośnienie i klimatyzację. W zależności od preferencji można dostosować poziom oraz rodzaj oświetlenia. Ponadto do dyspozycji klientom oddajemy stół dla prowadzącego oraz stół recepcyjny. Nad obsługą techniczną czuwa oczywiście obsługa ROSANY. Proponujemy również organizację przerw kawowych, obiadów oraz kolacji, jeśli klienci wyrażą taką chęć. Możemy także zapewnić gościom  transport, ponieważ posiadamy przeznaczonego do tych celów busa.

  Czy organizatorzy konferencji są zainteresowani jedynie salą, czy ważne są dla nich również jakieś inne walory miejsca spotkania?
  BD:  Dziś klienci przy wyborze miejsca zwracają uwagę także na wiele innych aspektów. Rynek konferencyjny ma większe wymogi niż kiedyś. Organizatorzy tego typu spotkań  oraz szkoleń szukają miejsca z niepowtarzalnym klimatem, gdzie uczestnicy mogą się zrelaksować, oderwać od zgiełku życia codziennego i dzięki temu lepiej przyswajać przekazywaną wiedzę, czy też w pełni zaangażować się w rozważanie prezentowanej kwestii. Dlatego też klienci wybierają coraz częściej ParkHotel ROSANA na miejsce zorganizowania szkolenia lub konferencji. Nasz obiekt oferuje nie tylko salę konferencyjną, ale również wyśmienitą kuchnię w restauracji, a także nocleg w hotelu w przypadku kilkudniowych spotkań. Dodatkowym atutem ROSANY jest przytulna sala kominkowa, przeznaczona do kameralnych spotkań biznesowych, czy też w gronie przyjaciół.  Istnieje także możliwość zorganizowania przyjęcia w naszej sali bankietowej. Ponadto niezaprzeczalnym atutem naszej lokalizacji jest położenie w samym centrum najważniejszych atrakcji turystycznych regionu.

  Jakie atrakcje turystyczne można znaleźć w otoczeniu ParkHotelu ROSANA? 
  BD: Jest to przede wszystkim malownicza okolica, która zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych. Obiekt przylega do przepięknego XIX-wiecznego parku z urokliwą aleją lipową, z którego chętnie korzystają nasi goście. Od północy i północnego-wschodu otaczają nas lasy Żerkowsko-Czeszewskiego Parku krajobrazowego, a niedaleko płynie Warta, tworząc wyśmienite warunki do spływów kajakowych i wędkowania. W okolicy znajdzie się również wiele atrakcji dla amatorów zabytków, między innymi malowniczy Pałac w Śmiełowie z końca XVIII w., w którym w 1831 r. przebywał Adam Mickiewicz.

  Czy uważa Pani, że trend organizowania szkoleń w takich kompleksowych ośrodkach jak ROSANA się utrzyma?

  BD: Jak najbardziej. Klienci mają coraz większe wymagania i chcą żeby organizatorzy wyjazdów szkoleniowych, czy też konferencji zapewnili im jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Stąd zapotrzebowanie na takie obiekty jak ParkHotel Rosana.

   

  Dziękuję bardzo za rozmowę.
  BD: Ja również dziękuję i serdecznie zapraszam do ParkHotelu ROSANA.

  Z dyrektorem ParkHotelu ROSANA rozmawiała Monika Orpel  źródło: http://rosana.com.pl