Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Park Technologiczny MMC Brainville

Myśliwska 2, 33-300 Nowy Sącz
brainville.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Park Technologiczny MMC Brainville

Nowa przestrzeń dla przedsiębiorców

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowa przestrzeń dla przedsiębiorców - Park Technologiczny MMC Brainville

  Już we wrześniu 2012 r. przy ul. Myśliwskiej w Nowym Sączu zostanie otwarte nowoczesne centrum rozwoju biznesu. Zadaniem placówki będzie wspieranie przedsiębiorstw w rozwijaniu firm w oparciu o najnowsze technologie IT.

   

   

   

    

     Jednym ze strategicznych obszarów działalności MMC Brainville ma być Centrum Badań i Wdrożeń, którego celem będzie wzmocnienie transferu technologii pomiędzy ośrodkami akademickimi a biznesem. Infrastruktura placówki zapewni zaplecze niezbędne do prowadzenia eksperymentów zarówno w oparciu o laboratoria zlokalizowane w Nowym Sączu, jak również zaplecze umożliwiające zdalne uczestnictwo w ramach Biura Wirtualnego. W ramach CBiW Park oferować będzie kompleksowe wsparcie procesu wdrożenia produktów na rynek, w tym pomoc w rejestrowaniu patentów. Z kolei Obserwatorium Technologiczne będzie wirtualną przestrzenią, w której odbywać się będzie monitoring rynku wysokich technologii pod kątem nowych rozwiązań, produktów i firm wdrażających przełomowe usługi i modele biznesowe. W ramach Obserwatorium odbywać się będą spotkania z udziałem ekspertów reprezentujących różne dziedziny życia, takie jak biznes, sztuka, polityka, medycyna czy nauka. MMC Brainville zapowiada również organizowanie konferencji i spotkań typu biznes-mikser odbywających się na terenie parku jak również w Sieci. Wszystko to ma służyć kreowaniu nowej rzeczywistości społecznej i biznesowej zdeterminowanej przez rozwój technologii informatycznych.

  Do dyspozycji najemców Parku Technologicznego MMC Brainville zostaną oddane przestrzeń biurowa, sale konferencyjne oraz pracownie i laboratoria IT. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na pomoc w takich dziedzinach, jak doradztwo prawne i unijne, outsourcing księgowy i marketingowy, a także pozyskiwanie kapitału na start i rozwój.

  Już teraz przedsiębiorcy, którzy udowodnią, że wykorzystują nowe technologie, mają szansę przez rok za darmo korzystać z biura w nowosądeckim parku. Firma, która w najciekawszy sposób opowie o tym, jak w swojej działalności wykorzystuje nowe technologie, wygra bezpłatny roczny dostęp do infrastruktury biurowej w parku technologicznym MMC Brainville wraz z pakietem usług doradczych wspierających rozwój biznesu, o łącznej wartości 30 tys. złotych. Zwycięzcę wybierze Kapituła konkursowa, w skład której wejdą Roman Kluska oraz wiceprezes Grupy i3D Arkadiusz Patryas. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem www.brainville.pl/przedsiebiorcy/konkurs.

  Parkiem Technologicznym MMC Brainville zarządza spółka Miasteczko Multimedialne, której udziałowcami są: Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu Adam Górski  - prywatny inwestor oraz PPHU Erbet. Inwestycja otrzymała 94,9 mln złotych unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 5.3. Łączna wartość inwestycji wynosi 111,7 mln złotych netto.

  źródło: www.brainville.pl