Pięciogwiazdkowy hotel na warszawskim Lotnisku Chopina jest już prawie gotowy. Wiadomo też, kto będzie zarządzał obiektem.

Powstający na Lotnisku Chopina obiekt będzie pierwszym hotelem marki Renaissance w Europie Środkowo-Wschodniej. Na 11 kondygnacjach znajdzie się 225 pokoi oraz pełne zaplecze właściwe dla pięciogwiazdkowego hotelu.

Renaissance będzie dysponował pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650 mkw., basenem, SPA, centrum fitness oraz restauracją. Obecnie trwają prace wykończeniowe sali balowej, która ma być jedną z największych w Warszawie. Hotel będzie też dysponował trzypoziomowym parkingiem.

Inwestorem i właścicielem obiektu jest przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które jest również operatorem Lotniska Chopina. Franczyzobiorcą oraz zarządzającym jest Port-Hotel Spółka z o.o., która podpisała z Global Hospitality Licensing międzynarodową umowę franczyzy marki Renaissance Hotel. Dyrektor generalną Hotelu  Renaissance będzie Aneta Stępkowska, która ostatnio pełniła funkcję dyrektora generalnego w Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Budowa  Hotelu Renaissance ma się zakończyć w III kwartale 2013 r., jesienią tegoż roku obiekt przyjmie pierwszych gości.