Rada nadzorcza spółki Port-Hotel zdecydowała, że jej dotychczasowy prezes pozostanie na swoim stanowisku na kolejną trzyletnią kadencję.

Mirosław Moczarski zasiada w zarządzie Port-Hotel od 2008 roku. Jest hotelarzem-managerem z wieloletnim doświadczeniem.  Jako członek zarządu odpowiadał za sprawy operacyjne hotelu Courtyard by Marriott i zagadnienia związane z rozwojem spółki. Prowadził i koordynował, przy udziale Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, proces negocjacji z korporacją Marriott International, Inc., dotyczący nowego projektu hotelowego przy Lotnisku Chopina w Warszawie. W efekcie tych rozmów 21 grudnia 2010 roku podpisano trójstronną umowę handlową na budowę luksusowego hotelu pięciogwiazdkowego pod marką Renaissance, należącą do portfolio sieci Marriott. Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku 2015 roku. 

Hotelarz z doświadczeniem

Od 2011 roku Mirosław Moczarski pełni funkcję prezesa zarządu spółki, efektywnie pracując nad realizacją przyjętej strategii rozwoju. Doprowadził do podpisania przez firmę Port-Hotel umów franczyzowych z Hilton Worldwide, dotyczących otwarcia hoteli Hampton by Hilton przy portach lotniczych w Warszawie i Gdańsku. Dwa nowe, trzygwiazdkowe obiekty klasy ekonomicznej zostały oddane do użytku w 2013 roku i dołączyły do rozwijającej się sieci Hilton Worldwide w Polsce. Obecnie, oprócz zajmowania się bieżącą działalnością spółki, koncentruje się na kontynuacji budowy hotelu Renaissance oraz poszukiwaniu nowych projektów hotelowych do realizacji zgodnie ze strategią rozwoju. 

Spółka Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, będące właścicielem 100 proc. udziałów spółki. Firma jest właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott, a jej celem jest realizacja projektów hotelowych oraz zarządzanie hotelami ze szczególnym uwzględnieniem lokalizacji przy regionalnych portach lotniczych oraz w centrach miast.