Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sala widowiskowo-teatralna w Suwałkach

Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki
http://soksuwalki.eu/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Sala widowiskowo-teatralna w Suwałkach

Data otwarcia placówki nadal nieznana

Data aktualności: 08-04-2013

 • Data otwarcia placówki nadal nieznana - Sala widowiskowo-teatralna w Suwałkach

  Zgodnie z podpisaną umową nowoczesna placówka kulturalna miała być gotowa już we wrześniu 2012 r., jednak ze względu na opóźnienie powstałe z winy generalnego wykonawcy prac do dnia dzisiejszego obiekt nie został oddany do użytku.

   

   

   

   

   

   


  Na chwilę obecną inwestycja jest prawie gotowa, problem tkwi jednak w instalacji nowoczesnej sceny. Co prawda firma Budimex wynajęła do tego celu podwykonawcę, jednak ani ten, ani kolejny, nie poradził sobie z wyznaczonym zadaniem. Tymczasem od października 2012 r. suwalski magistrat konsekwentnie nalicza firmie Budimex kary umowne w wysokości 7,6 tys. złotych za każdy dzień zwłoki.

  W trzykondygnacyjnym budynku o 6,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się sala teatralna ze sceną i widownią mogącą pomieścić 678 osób. Obok niej mieści się hol, który z powodzeniem może być wykorzystywany jako przestrzeń wystawiennicza. W obiekcie pojawią się również sale ćwiczeniowe, w których organizowane będą zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży.

  Całkowity koszt inwestycji to ok. 40 mln złotych, z czego połowa stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych.