Nałęczowa jako uzdrowiska nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jednak w ostatnich latach miejsce z bogatą historią i tradycją przeszło spore przeobrażenie w nowoczesny ośrodek spa i wellness. Takie są właśnie Termy Pałacowe w nałęczowskim Parku Zdrojowym. Czy warto zorganizować konferencję w Nałęczowie? Sądzimy, że tak.

Trójkąt Puławy-Kazimierz Dolny-Nałęczów jest bardzo dobrze znany warszawiakom i chętnie odwiedzany ze względu na dość szybki dojazd, walory krajobrazowe i zabytki. Ale nie możemy zapominać o szczególnym mikroklimacie. Jeśli wybierzecie się do Nałęczowa, to… spadnie wam ciśnienie! Żarty? Nie, to fakt. “Sercowcy” korzystają z tej wiedzy od prawie 200 lat. W połączeniu z bajkowym parkiem, nowoczesnym SPA i profesjonalnym zapleczem konferencyjnym otrzymujecie doskonałe miejsce na konferencję lub szkolenie. A w przerwach między wykładami możecie skoczyć do pijalni i zaczerpnąć ze zdrowego źródełka dla orzeźwienia!

Lokalizacja i dojazd

Trzy godziny drogi od Warszawy, rzut kamieniem od Lublina

Z Warszawy do Nałęczowa można wybrać jedną z trzech tras - przez Radom, Górę Kalwarię lub Ryki. Drogi krajowe E77 i E72 przechodzą wciąż modernizacje, co warto uwzględnić w planowaniu trasy, bo można natknąć się na korki i ruch wahadłowy. Średni czas dojazdu z Warszawy zajmie więc między 2,5 a 3,5 godziny. Z Lublina do Nałęczowa można dojechać w 30-40 minut.

O ile bezpośrednie połączenie kolejowe z Nałęczowem nie istnieje, to można wybrać podróż autobusem prywatnej linii (ok. 3 godzin, bilet 35 zł). Przystanek znajduje się tuż obok Parku Zdrojowego.

Termy Pałacowe znajdują się w sercu miasta - na terenie Parku Zdrojowego - pięknego, zielonego kompleksu ze starym, dobrze utrzymanym drzewostanem.

Miejsca parkingowe rozlokowane są wzdłuż alejek wokół parku, jak również pod budynkami uzdrowiska. Kwestię parkowania grupy mogą uzgadniać z managerem obiektu przed konferencją.

Wygląd

Nowoczesne budynki wtopione w historyczne otoczenie Parku Zdrojowego

Zanim opiszemy wygląd Term, które są na wskroś nowoczesne, warto przypomnieć trochę historii tego miejsca. Historia Parku Zdrojowego i tradycji przyrodoleczniczej miejscowości wiąże się z jej dobrodziejem i fundatorem wielu obiektów - Stanisławem Małachowskim herbu Nałęcz. To dzięki niemu miejscowość Bochotnica zmieniła w 1772 roku nazwę na Nałęczów. Przecinającą rozległy park rzekę Bochotniczankę spiętrzono śluzą, dzięki czemu powstał malowniczy, owalny staw. Wybudowano klasycystyczny Pałac Małachowskich, który już wkrótce, za sprawą popularności leczniczych wód, stał się za mały, by pomieścić przybywających kuracjuszy. Na początku XIX wieku potwierdzono dobroczynne działanie nałęczowskich źródeł na Uniwersytecie Warszawskim. W Nałęczowie gościli m.in. pisarze Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski. Rozkwit uzdrowiska wiązał się z rozbudową o nowe budynki i szczególną pielęgnacją parku zgodnie z zasadami fitoterapii. Piękna zieleń, wysokie rozłożyste drzewa przetrwały wojenne zawieruchy i tworzą harmonijne otoczenie, sprzyjające relaksowi.

termy pałacowe nałęczów konferencje

Od 2005 roku państwowe przedsiębiorstwo zostało sprywatyzowane, co umożliwiło rozwój i modernizację w kierunku nowoczesnego SPA, sięgającego do historycznych tradycji tego miejsca. Obok zabytkowych, klasycystycznych Starych Łazienek, willi w stylu zakopiańskim i szwajcarskim, szpitala i sanatorium z czasów powojennych – powstał nowoczesny budynek Term Pałacowych i Klubu Atrium.

Budynek Term Pałacowych ma cztery kondygnacje (wysokie przyziemie, parter, 1. i 2. piętro), a jego jasna bryła nawiązuje do stylu klasycystycznego budynku Starych Łazienek – wyeksponowane wejście i po dwóch stronach skrzydła mieszkalne. Usytuowany jest tuż przy al. Paderewskiego i alei Grabowej, ok. kilometra od historycznej części parku z Pałacem Małachowskiego. Klub Atrium znajduje się 250 m dalej, w głąb parku. Nowoczesna, przeszklona bryła z klubu dwuspadowym dachem i porastającą go zielenią harmonizuje z historycznym otoczeniem.  

Sale konferencyjne

Dwie nowoczesne sale na konferencje w sercu Uzdrowiska Nałęczów

Termy Pałacowe oddają do dyspozycji organizatorów spotkań dwie klimatyzowane sale w nowym budynku.

Sala Księżycowa w Termach mieści się na parterze. Można do niej wejść z szerokiego hallu. Prostokątna sala o powierzchni 85 mkw. może zostać podzielona na dwa mniejsze pomieszczenia (44 i 40 mkw.) za pomocą ściany przesuwnej. Po podziale jedna z sal będzie widna.

Przerwa kawowa może zostać zorganizowana na sali lub w hallu, za recepcją.

Na lunch albo obiad goście konferencyjni przechodzą zaledwie kilka metrów - restauracja mieści się tuż przy sali konferencyjnej.

Druga sala - Tęczowa - znajduje się w przyziemiu. Aby się do niej dostać, trzeba minąć recepcję, hall i wejść do klatki schodowej. Mierzy 76 mkw. a przestrzeń dzielą niejako dwie szerokie kolumny w połowie dłuższej ściany. Ma dostęp do światła dziennego, ale okna są mniejsze i wyżej umiejscowione, zatem nie jest bardzo widna. Sala wyposażona jest w stół prezydialny na 36 osób, ale można w niej również zastosować ustawienie kinowe dla 60 osób.

Przy każdej z sal dostępne są po dwie łazienki.

termy pałacowe nałęczów sala konferencyjnatermy pałacowe nałęczów sala konferencyjna

Sale konferencyjne w Termach Nałęczów - po lewej Księżycowa, po prawej - Tęczowa.

Pokoje

Wygoda, czystość i ładne widoki

Termy Pałacowe oferują 138 miejsc noclegowych w 70 pokojach o zróżnicowanym standardzie. Rozmieszczone są one na 3 kondygnacjach - parterze, pierwszym i drugim piętrze. Pomieszczenia na najwyższej kondygnacji mają sufity ze skosami. Pokoje 1- i 2-osobowe standard (50 pokoi) z pojedynczymi łóżkami odpowiadają dobremu standardowi 3-gwiazdkowemu. Są czyste, widne i urządzone w stonowanych barwach. Mają niewielkie, ale zadbane i czyste łazienki z prysznicami. Na wyposażenie pokoju składa się mały stolik z dwoma krzesłami, szafka z telewizorem kineskopowym, nocne szafeczki z lampkami i szafa. Część pokoi ma nieduży balkon. Trzy spośród pokoi standard przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Pokoje dwuosobowe o podwyższonym standardzie (13 pokoi Lux) są nieco większe i również odpowiadają standardowi trzech gwiazdek. Apartamenty (4 pokoje) bliższe są standardowi czterogwiazdkowemu. Są znacznie obszerniejsze i nieco nowocześniej urządzone. W ich wyposażeniu oprócz stolika z krzesłami jest również biurko, duży telewizor LCD i czajnik elektryczny. W dużych łazienkach goście mogą relaksować się w wygodnych wannach i korzystać z suszarki do włosów. Apartamenty VIP (3 apartamenty) natomiast składają się z części dziennej - wypoczynkowo-biznesowej i sypialni.

Wszystkie pokoje są klimatyzowane.

Restauracje i bary

Po polsku, smacznie i nowocześnie

Restauracja Pałacowa znajduje się na wprost głównego wejścia do budynku. Jest bardzo widna i sprawia wrażenie przestronnej. Mieści 75 osób w ustawieniu bankietowym. W standardowym menu dziennym proponowane są tradycyjne polskie potrawy, natomiast w menu a la carte znaleźć można dania kuchni międzynarodowej i wariacje na temat regionalnych specjałów. Przed budynkiem, na tarasie przygotowano również ok. 40 miejsc dostępnych w sezonie wiosenno-letnim. W sali restauracyjnej, po prawej stronie od wejścia, mieści się również drink bar z szerokim wyborem koktajli i trunków.

Drink bar znajduje się też w Klubie Atrium. Klub urządzony jest w ciemniejszej tonacji z czerwonymi wygodnymi fotelami i kanapami. Obszerna sala klubowa pomieści ok. 70 osób. Goście mogą też wypoczywać przy kawie lub drinku na tarasie przed klubem. 

Sala klubowa wraz z terenem przed wejściem sprawdzi się podczas eventu - zasiadanej kolacji na 100 osób lub koktajlu. Patio może zostać efektownie oświetlone. Otaczająca obydwa budynki zieleń, piękna, relaksująca panorama parku stanowią dodatkowy atut dla uczestników eventów.

Atrakcje i usługi

Nowoczesne SPA z tradycjami

Nałęczowskie Termy to przede wszystkim rozbudowana oferta SPA. W budynku term znajduje się niewielki basen, 11 gabinetów zabiegowych odnowy biologicznej, 7 gabinetów kosmetycznych Clarins i salon fryzjerski Matrix. W budynku Klubu Atrium mieści się zarówno większy basen ze stanowiskami do wodnego aerobiku, jak i tory do bowlingu i sala bilardowa.

Dodatkowo, rzadko spotykana w obiektach konferencyjnych atrakcja, to Pijalnia Wód w Palmiarni. Można tam spróbować wód leczniczych różniących się smakiem, składem i właściwościami prozdrowotnymi, z trzech różnych ujęć. 

Na potrzeby grupy konferencyjnej przygotowywana jest dedykowana oferta atrakcji, spotkań integracyjnych i wybranych zabiegów SPA. Jedną z propozycji jest np. Pakiet „Magia Spa piękna”. Obejmuje on m.in. 2 noclegi w pokojach standard, wyżywienie całodziennie, 3 zabiegi odnowy biologicznej w SPA, zabiegi na twarz i ciało oraz nieograniczony dostęp do kompleksu wodnego Atrium.   

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Obiekt jest wyjątkowo usytuowany w zabytkowym, urokliwym Parku Zdrojowym. Otoczenie sprzyja skupieniu, relaksowi i działa uspokajająco. Korzystny dla “sercowców” mikroklimat udziela się gościom nawet podczas krótkiego pobytu. Budynki, w których znajduje się infrastruktura konferencyjna i eventowa są ciekawie rozlokowane na dużym terenie zielonym. Widoki z okien prezentują się wyjątkowo o każdej porze roku.   

Opinia serwisu konferencje.pl:

Termy Pałacowe, chociaż są częścią uzdrowiska Nałęczów, z sanatoriami, szpitalem kardiologicznym i grupami wycieczkowymi - położone są jednak na uboczu, w innym rejonie Parku Zdrojowego niż przebywa większość kuracjuszy. Do Klubu Atrium, w którym można zorganizować wieczorną kolację lub koktajl wystarczy przejść z Term 3 minuty. Obiekty te są nowoczesne, dobrze utrzymane, zadbane i czyste. Sprawdzą się podczas kameralnych konferencji, wymagających skupienia. Uroczyste kolacje i bankiety po pracowitym dniu szkoleniowym można urządzić zarówno w restauracji, jak i w nowoczesnym Klubie Atrium z pięknym patio.

Wprawdzie dojazd z Warszawy zajmie więcej czasu, niż do wielu obiektów na Mazowszu, warto poświęcić tę godzinę-półtorej więcej, żeby znaleźć się w tak kojącym otoczeniu.