Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Teatr Łejery

Romana Brandstaettera 1, 61-655 Poznań
www.lejery.art.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Teatr Łejery

W Poznaniu rusza budowa obiektu teatralnego

Data aktualności: 22-11-2012

 • W Poznaniu rusza budowa obiektu teatralnego - Teatr Łejery

  26 marca 2012 r. przy ul. Brandstaettera na poznańskiej Cytadeli wkopano pierwszą symboliczną łopatę pod budowę placówki.

   

   

   

   

   

     W budynku Ośrodka Edukacji Teatralnej znajdą się sala prób i sala widowiskowa na 250 miejsc. W budynku znajdą się wieża z balkonem i foyer, w którym odbywać będą się wystawy oraz pracownie.

  Ośrodek został zaprojektowany przez dwóch poznańskich architektów: Przemysława Borkowicza i Marcina Olejniczaka. W procesie projektowania brali udział członkowie Stowarzyszenia Łejery oraz Centrum Sztuki Dziecka.

  Teatr Łejery powstał w 1975 roku jako Harcerska Drużyna Artystyczna, zamieniając się potem w dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne, by wreszcie w 1990 roku przekształcić się w Szkołę Podstawową „Łejery” o profilu teatralnym. Celem szkoły nie jest jednak przygotowanie aktorów z wykształceniem podstawowym, lecz wykorzystanie teatru i wychowania przez sztukę do wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno rozwoju talentów artystycznych jak i pomagania wychowankom w rozwiązywaniu trudności w kontaktach z sobą i innymi.

  Budowę teatru sfinansuje miasto Poznań, które przeznaczyło na ten cel 4,5 mln zł. Ośrodek ma być gotowy w połowie 2013 r.

     źródło: www.lejery.art.pl