W ramach inwestycji Termy Ciechocinek powstanie kompleks z hotelem uzdrowiskowym, aquaparkiem oraz całorocznym i ogólnodostępnym basenem. W obiekcie, którego budowa ma zakończyć się w 2015 r., pojawią się również sale konferencyjne.

Jednym z elementów Term Ciechocinek ma być hotel uzdrowiskowy wraz z częścią całorocznego SPA. Trzykondygnacyjny budynek został zaprojektowany po zachodniej stronie basenu, wśród zieleni, tak aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na korzystających z basenu. W obiekcie znajdzie się ok. 180 pokoi dla gości oraz sale konferencyjne. Obok niego pojawi się aquapark z licznymi atrakcjami wodnymi połączonymi kanałem wodnym z główną niecką basenową, wzbogacony o strefy SPA, fitness oraz klubową. 

Inwestor planuje odtworzenie niecki basenu i wykonanie jej ze stali nierdzewnej lub z wykorzystaniem technologii płynnego szkła. Powstaną także skocznia, trampoliny i zjeżdżalnie. Basen zostanie podzielony na trzy części o tej samej wielkości. Na środkowej części będą mogły odbywać się zawody pływackie. Część najgłębsza ma być wypełniona wodą o niskim stopniu zasolenia (od 1,5 do 2 proc.) tak, żeby można było w pełni korzystać z zespołu skoczni. Z kolei część środkowa będzie wypełniona w zależności od potrzeby wodą o różnym zasoleniu, od niskiego do takiego nawet jak w Morzu Martwym. W najpłytszej części zostanie zainstalowany generator fali. Rzeka wypływająca z budynku będzie się łączyć najprawdopodobniej z częścią środkową, gdzie będzie można korzystać z wody zimą, a pływać będzie się w temperaturze ok. 36 stopni Celsjusza. Ponadto odtworzony zostanie Ogród Jordanowski, w którym znajdą się nowoczesne elementy sportowo-rekreacyjne dla dzieci.

W budynkach dawnych szatni znajdą się restauracja i strefa klubowa, utrzymana w klimacie okresu międzywojennego, wzbogacona o szklane ogrody zimowe. Na terenie kompleksu znajda się również obiekty małej architektury, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, minigolfa oraz szerokie plaże. W obrębie między tężniami zaplanowano parking podziemny na 25 stanowisk dla samochodów dowożących gości kompleksu, zaopatrzenia i kierowanych przez osoby niepełnosprawne. 

Jak informuje inwestor, przedsięwzięcie ma zostać wykonane zostanie w możliwie najbardziej ekologiczny sposób, z wykorzystaniem pomp ciepła, rekuperacji, niewielkich pieców na paliwo gazowe, nowoczesnych systemów ogrzewania fazowego oraz instalacji tzw. szarej wody. Docelowo, zgodnie z wykonanym studium możliwości wykorzystania wód geotermalnych, spółka Termy Ciechocinek zamierza skorzystać z wody termalnej do celów grzewczych i rekreacyjnych. Plany zakładają, że cała inwestycja zostanie ograniczona do niezbędnego minimum i wykonana w możliwie najkrótszym czasie jako cały kompleks Term Ciechocinek. Szacowany termin oddania kompleksu i rewitalizacji obiektów historycznych to 2015 rok.

źródło: www.termyciechocinek.pl