Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Rakowicka 27, 31-510 Kraków
http://uekwww.uek.krakow.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Oddano do użytku nowy budynek uczelni z salami konferencyjnymi

Data aktualności: 22-11-2012

 • Oddano do użytku nowy budynek uczelni z salami konferencyjnymi - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

  25 kwietnia 2012 roku władze krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego dokonały uroczystego otwarcia nowego budynku dydaktycznego.

   

   

   

   

     Podczas ceremonii otwarcia głos zabrał m.in. Piotr Szymański, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Pierwsi goście pawilonu wysłuchali także krótkiej prezentacji. Uczestnicy zapoznali się również z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi, które zapewniają zamontowane w nowym pawilonie dotykowe tablice multimedialne.

  W pawilonie dydaktycznym "G" znalazły się sale wykładowe, seminaryjne oraz konferencyjne. Budynek składa się z 4 żelbetowych kondygnacji o łącznej wysokości 13,5 m. Łącznie zmieści się z nim 626 osób, które będą miały do dyspozycji 11 sal wykładowych i 2 sale konferencyjne, a także salę seminaryjną. Każda sala konferencyjna i wykładowa posiada  tablice interaktywne, a pawilon jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Z możliwości nowego pawilonu społeczność Uczelni skorzysta przede wszystkim od początku roku akademickiego 2012/2013 - wtedy rozpoczną się tam na stałe zajęcia dydaktyczne. Do tego czasu potrwa cykl szkoleń z zakresu obsługi interaktywnych tablic multimedialnych przeznaczony dla studentów i pracowników. Już niebawem w nowym pawilonie zaczną odbywać się tzw. dodatkowe przedsięwzięcia takie jak konferencje czy wykłady specjalne.

  Całkowity koszt projektu "Nowoczesna baza edukacyjna na terenie Kampusu UEK – budynek dydaktyczny dla potrzeb rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie" wyniósł 10,6 mln złotych. Dzięki 70% dofinansowaniu z Unii Europejskiej wkład własny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wyniósł jedynie 30% tj. 3 mln złotych. Dodatkowo połowa udziału UEK  w kwocie ok. 1,6 mln złotych zostanie sfinansowana  z tzw. rezerwy celowej Ministra Finansów. Środki przyznane na realizację projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego UE w Programie Regionalnym Narodowej Strategii Spójności. Ich dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

     źródło: nowa.uek.krakow.pl