Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Królowej Jadwigi 27/39, 61-871 Poznań
www.awf.poznan.pl

Skontaktuj się z obiektem

Anna Szewczyk Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Poznański AWF wybuduje halę na zawody sportowe i konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • Poznański AWF wybuduje halę na zawody sportowe i konferencje - Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

  Obiekt, w skład którego wejdą również sale szkoleniowe, stanie przy stadionie lekkoatletycznym.

   

   

   

   

   

   

   


  W czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 3 tys. mkw. znajdzie się nie tylko sala sportowa, ale także sale seminaryjne oraz szatnie będące zapleczem istniejącego już boiska. Zawodników będzie mogło dopingować z trybun 200 osób.

  Projekt hali przygotowała firma Neostudio Architekci. Front budynku zostanie wykonany ze szklanych paneli. Ich dolne partie silnie rozproszą światło dzienne, tak by promienie nie kolidowały z błyskiem posadzki. Natomiast wyższe panele będą bardziej przezroczyste. Dzięki temu do budynku wpadnie sporo naturalnego światła.

  Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 15 mln zł. Uczelnia planuje pozyskać pieniądze na budowę obiektu z Ministerstwa Sportu oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, hala zostanie udostępniona do użytku w 2013 roku.

     źródło: www.gazeta.pl