Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Królowej Jadwigi 27/39, 61-871 Poznań
www.awf.poznan.pl

Skontaktuj się z obiektem

Anna Szewczyk Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Nowa przestrzeń na szkolenia i konferencje na poznańskiej uczelni

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowa przestrzeń na szkolenia i konferencje na poznańskiej uczelni - Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

  21 maja 2012 r. dokonano uroczystego otwarcia nowego budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nowoczesny obiekt przy ul. Królowej Jadwigi posiada ponad 5,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

   

   

   

   

   

   


  W ciągu ostatnich kilku lat poznańska uczelnia podwoiła liczbę kierunków nauczania, a liczba uczących się na niej studentów wzrosła o prawie dwa tysiące. Obecnie na trzech wydziałach kształci się 4,5 tysiąca osób. To między innymi z tego powodu podjęto decyzję o budowie nowego obiektu dydaktycznego. Projekt został uznany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego za kluczowy dla rozwoju regionu, dzięki czemu został włączony go do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wstępną umowę w tej sprawie podpisano w grudniu 2008 r. Całkowity koszt inwestycji to 36 mln złotych. Uczelnia otrzymała 75% dofinansowania z funduszy unijnych, a Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansowało pozostałych 25% kosztów inwestycji, niezbędnych do jej rozpoczęcia. Inwestycję w ciągu 22 miesięcy zrealizowała firma Mostostal Warszawa, a za projekt obiektu odpowiedzialna Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego ARPA.

  Nowy obiekt pozwoli w komfortowych warunkach uczyć się studentom z Wydziału Turystyki i Rekreacji, Zakładów Neurobiologii oraz Żywienia i Żywności. Pięciokondygnacyjny budynek został podzielony na dwie części: wysoką – z funkcją dydaktyczną i zapleczem socjalnym oraz przyziemieNa parterze budynku zlokalizowano dwie największe sale wykładowe, które są w pełni zautomatyzowane, posiadają klimatyzację wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz elektronicznie opuszczane rolety. Każda sala jest w stanie pomieścić do 160 osób - mogą się w nich z powodzeniem odbywać nnie tylko zajęcia dydaktyczne lecz także konferencje i szkolenia. W przyziemiu znalazły się laboratoria i pomieszczenia do zajęć praktycznych. Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych, posiada podjazdy oraz windy i jest monitorowany.

  Jak informują władze AWF, kolejną inwestycją, która powstanie tuż za nowym obiektem dydaktycznym, będzie hala sportowa z pomieszczeniami dydaktycznymi. Budynek będzie posiadał 3 tys. mkw. powierzchni i cztery kondygnacje. Znajdzie się w nim wielofunkcyjna sala sportowa o wysokości 12 m, która będzie zawierać pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej, a także sale seminaryjne i szatnie z zapleczem istniejącego już boiska. Szacowany koszt inwestycji to 15 mln zł. Uczelnia zabiega o pieniądze w Ministerstwie Sportu oraz Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  źródło: www.awf.poznan.pl