Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Baltic Park Molo

Uzdrowiskowa 20, 72-600 Świnoujście
http://www.zdrojowainvest.pl/inwestycje/baltic-park-molo/baltic-park-molo.html

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Baltic Park Molo

Będzie miał pięć gwiazdek i unijne finansowanie

Data aktualności: 24-04-2013

 • Będzie miał pięć gwiazdek i unijne finansowanie - Baltic Park Molo
  Największe centrum hotelowo-apartamentowe na Wybrzeżu z dwoma pięciogwiazdkowymi hotelami otrzyma ok. 25 mln złotych z unijnej Inicjatywy Jessica. 
   
   
   
   
   
   
   
  Cechy wyróżniające Baltic Park Molo to skala, multifunkcyjność i lokalizacja – pomiędzy plażą a główną nadmorską promenadą. Projekt obejmuje 2 hotele i budynki apartamentowe, 150-metrową promenadę zwieńczoną molem oraz ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną. W całym kompleksie znajdzie się niemal 600 pokoi i apartamentów w większości z widokiem na morze, w tym na sprzedaż w systemie condo – z możliwością, wynajmu operatorowi-deweloperowi i jednoczesnego korzystania w wybranym przez siebie okresie. Ponadto ponad 3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej przy nowej promenadzie.
   
  Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty - jeszcze przed wakacjami 2013 r. rozpocznie się komercjalizacja apartamentów i lokali usługowych. W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół 2 budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi oraz 16 lokalami usługowymi. Niemal równolegle rozpocznie się budowa pierwszego hotelu 5-gwiazdkowego z 352 apartamentami condo, wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, Aquaparkiem i centrum konferencyjnym mogącym pomieścić nawet 1,2 tys. osób. W skład infrastruktury sportowej wejdą boiska, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, siłownia czy fitness. Równocześnie wzdłuż pasażu z powierzchniami handlowymi, na koszt inwestora, powstanie publiczna 150-metrowa promenada prowadząca na plażę, którą uatrakcyjnią multimedialne fontanny. Prace budowlane całego I etapu zostaną zakończone w 2015 roku i jest to wymóg unijny. Ważną informacją dla lokalnej społeczności są nowe miejsca pracy, a w tym etapie powstanie ich aż ok. 250. Następnie zrealizowany zostanie drugi hotel 5-gwiazdkowy z planowanymi 174 pokojami i apartamentami, w którym powstaną kolejne miejsca pracy, a w kompleksie będzie ich łącznie ok. 300. Natomiast cały zespół hotelowy będzie wykorzystywał ekologiczne rozwiązania Zdrojowa Eco Friendly. W ostatnim III etapie powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2020.
   
  - Zainteresowanie kupnem przerasta nasze oczekiwania – mamy już pokaźną listę osób gotowych zainwestować swoje aktywa w Baltic Park Molo, a to bezpieczna inwestycja z wiarygodnym finansowaniem. Z drugiej strony największe jest zainteresowanie naszych kontrahentów hotelowych, głównie z Niemiec i Skandynawii, ze względu na unikalną komunikację z Polską, a to z kolei gwarancja obłożenia i zwrotu zainwestowanych środków Poza tym, pomimo że komercjalizacja się jeszcze oficjalnie nie rozpoczęła, praktycznie wszystkie lokale usługowe przy nowej promenadzie w jednym z budynków zostały już zarezerwowane - mówi Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowej Invest.
   
  Koszt budowy pierwszego etapu przekracza 200 mln zł, a finansowanie jest już ustalone. - Co istotne, w ramach finansowania zewnętrznego inwestor otrzymał właśnie pozytywną decyzję o przyznaniu finansowania na realizację projektu z unijnej Inicjatywy Jessica. Będzie to największa inwestycja i finansowanie ze środków UE tego instrumentu w Zachodniopomorskim - mówi Magdalena Zawadzka, Manager, główny doradca z Crido Taxand, która doradzała przy pozyskaniu finansowania i współpracowała w tym zakresie z Funduszem Rozwoju Obszarów Miejskich Województwa Zachodniopomorskiego.
   
  Szczegóły dotyczące finansowania z Inicjatywy Jessica zostaną ogłoszone na początku maja 2013 r. po podpisania umowy.