Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

Ratuszowa 6, 58-300 Wałbrzych
www.aqua-zdroj.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

Nici z terminowego otwarcia

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nici z terminowego otwarcia - Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

  Dokończenie Centrum Turystyczno-Sportowego przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu stanęło pod znakiem zapytania. Jej generalny wykonawca, Przedsiębiorstwo Budowlano–Usługowe Budopol, w efekcie sporu z nadzorującą projekt miejską spółką celową Aqua-Zdrój zeszła z budowy.

   

   

   

   

   


  Przypomnijmy, że wałbrzyski obiekt z halą widowiskową, pływalnią, ośrodkiem fitness oraz dwugwiazdkowym hotelem miał zostać oddany do użytku w październiku 2012 r. Tymczasem 11 września 2012 r. do spółki Aqua-Zdrój wpłynęło pismo, w którym Budopol informuje o odstąpieniu od umowy. Wykonawca jest zdania, że miejska spółka nie jest w stanie dać gwarancji co do zapłaty należnego mu wynagrodzenia.

  Zdaniem przedstawicieli wałbrzyskiego magistratu przyczyną konfliktu jest próba ucieczki Budopolu od kar za opóźnienia w inwestycji. Aqua-Zdrój wysłała już do wykonawcy pismo informujące o naliczeniu kar umownych. Jednoczesnie władze zapwiadają, że podejmą wszelkie kroki prawne i finansowe w celu ukończenia inwestycji. Jeśli Budopol nie powróci na plac budowy, miasto będzie musiało ogłosić nowy przetarg. Inwestycja może przeciągnąć się zatem na wiele miesięcy.

  Plany dotyczące wałbrzyskiego Centrum Turystyczno-Sportowego Aqua-Zdrój zakładały, że obiekt stanie się jednym z najważniejszych ośrodków sportowo-wypoczynkowych na Dolnym Śląsku. W hali basenowej miało znaleźć się kilka basenów, oraz dodatkowe atrakcje w postaci w gejzerów, biczy wodnych, kaskad, jacuzzi oraz zespołu saun. W funkcjonującym przy obiekcie hotelu miała pojawić się sala konferencyjna, mogąca pomieścić maksymalnie 100 osób.

  źródło: www.aqua-zdroj.pl