Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Kongresowe Targi Kielce

Zakładowa 1, 25-672 Kielce
www.kielcekonferencje.pl

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Rosołowska 79733...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Kongresowe Targi Kielce

Najpierw parking, później hotel

Data aktualności: 22-11-2012

 • Najpierw parking, później hotel - Centrum Kongresowe Targi Kielce

  Organizator kieleckich targów ogłosił przetarg na wybudowanie parkingu wielopoziomowego oraz terminala wejściowego od zachodniej strony miasteczka targowego. To już ostatni etap wartej 170 mln złotych rozbudowy placówki.

   

   

   

   

   

   


  - Parking wielopoziomowy na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc i terminal wejściowy od zachodniej strony Targów Kielce, jako ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka, mają powstać do końca 2013 roku. Ogłosiliśmy przetarg, a zatem zachęcam do składania ofert – mówi Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

  Dzięki planowanym rozwiązaniom dojazd do Targów Kielce ma być komfortowy, szybki i bezkolizyjny. Jak przyznaje prezes Targów Kielce, budowa parkingu wielopoziomowego i umożliwienie wejścia do miasteczka targowego od strony zachodniej była koniecznością. – Targi Kielce intensywnie się rozwijają, stąd też konieczność kolejnych inwestycji, które stworzą nową jakość – wyjaśnia. – Obecnie mamy do dyspozycji dla naszych wystawców i odwiedzających, a organizujemy ich już rocznie blisko 70, ponad 1800 miejsc parkingowych. Podczas tak dużych przedsięwzięć jak chociażby targi techniki rolniczej Agrotech, na które przyjeżdża 50 tysięcy ludzi potrzebujemy dodatkowych miejsc. Sytuację poprawi parking wielopoziomowy i umożliwienie wejścia do naszego ośrodka od strony zachodniej - dodaje.

  Przypomnijmy, że rozbudowa Targów Kielce w ramach unijnego projektu Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej rozpoczęła się w 2009 roku budową terminala wejściowego od strony wschodniej, najnowocześniejszej w Polsce hali targowej E oraz odbudową spalonej hali F. Obecnie trwa budowa największego w Polsce Wschodniej Centrum Kongresowego z parkingiem podziemnym. W nowym obiekcie organizowane będą kongresy, konferencje, eventy nawet dla 1 tys. osób. Zwieńczeniem obiektu będzie najwyższa w Kielcach, 57-metrowa, wieża widokowa. Jednocześnie spółka poszukuje partnera do budowy kolejnego obiektu, którym miałby być nowoczesny hotel. Placówka miałaby kierować swą ofertę głównie do klientów biznesowych.

  źródło: www.targikielce.pl