Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Kongresowe Targi Kielce

Zakładowa 1, 25-672 Kielce
www.kielcekonferencje.pl

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Rosołowska 79733...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Kongresowe Targi Kielce

Centrum Kongresowe Targów Kielce otworzy się już jutro

Data aktualności: 27-08-2013

 • Centrum Kongresowe Targów Kielce otworzy się już jutro - Centrum Kongresowe Targi Kielce
  Największe na Kielecczyźnie centrum kongresowe będzie dostępne dla organizatorów konferencji już od 28 sierpnia 2013 r. W obiekcie będą mogły odbywać się nie tylko kongresy, lecz również konferencje, warsztaty, szkolenia, spektakle, koncerty i inne wydarzenia artystyczne.
   
  Centrum Kongresowe na 1000 osób to największa inwestycja w historii Targów Kielce. Całkowity koszt budowy obiektu to ponad 70 milionów złotych. Centrum jest innowacyjne i wielofunkcyjne. - Dzięki rozwiązaniom – modułowym salom - stanie się miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże - mówi prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń. - Największa sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Z kolei cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób zagwarantują możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również: w pełni wyposażone, przestronne Centrum Prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów – dodaje prezes Mochoń.
   
  Największe centrum kongresowe na Kielecczyźnie
   
  Do tej pory przy unijnym dofinansowaniu na terenie Targów Kielce powstały m.in. wejściowy terminal od strony wschodniej oraz hale E i F. Teren wokół pawilonach wystawienniczych znajduje się obecnie w trakcie modernizacji. Od strony zachodniej wybudowano już wielopoziomowy parking dla samochodów, który będzie pełnił również funkcję magazynową. Tam również do końca 2013 roku powstanie ostatni element wartej 170 mln złotych rozbudowy Targów Kielce – terminal wejściowy. Całość inwestycji pozwoli na kompleksową obsługę wystawców i zwiedzających na najwyższym poziomie, gwarantując także bezpieczny i bezkolizyjny dojazd z obwodnic Kielc - łódzkiej i warszawsko–krakowskiej. To największy wartościowo projekt realizowany w ramach inicjatywy znanej pod nazwą Rozwój Polski Wschodniej. 
   
  Otwarcie z pompą
   
  Na ceremonię otwarcia, która odbędzie się 28 sierpnia 2013 r., zaplanowano wiele atrakcji. - Uroczystość otwarcia uświetni występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Znani na całym świecie aktorzy przygotują spektakle „Dom Bernardy Alba” na motywach tekstu Federico  Garcia Lorca oraz „Poławiacze Papieru”, do którego inspiracją był „Zamek” Franza Kafki. Drugi spektakl wzbogaca muzyka Wojciecha Kilara z filmów „Salto” i „Perła w koronie” – mówi dr Andrzej Mochoń.
   
  Nie tylko targi, ale i konferencje
   
  Targi Kielce rocznie organizują ponad 70 wystaw. Tylko w 2012 r. odbywające się na terenie wystawienniczym spółki imprezy o łącznej powierzchni 180 tys. mkw. odwiedziło łącznie 215 tys. gości. Kieleckie targi z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, systematycznie rośnie też liczba organizowanych na terenach wystawowych kongresów, konferencji i warsztatów. Warto dodać, że na chwilę obecną spółka posiada jedną trzecią udziałów w polskim rynku targowym i planuje wejście na giełdę. Środki pozyskane z emisji akcji miałyby zostać przeznaczone na realizację nowych inwestycji, takich jak planowany w pobliżu centrum kongresowego hotel z ok. 150 pokojami dla gości. Prawdopodobnie debiut spółki na warszawskiej giełdzie nastąpi późną jesienią 2013 lub wiosną 2014 r.