Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Kongresowe Targi Kielce

Zakładowa 1, 25-672 Kielce
www.kielcekonferencje.pl

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Rosołowska 79733...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Kongresowe Targi Kielce

Centrum Kongresowe Targów Kielce już otwarte!

Data aktualności: 04-09-2013

 • Centrum Kongresowe Targów Kielce już otwarte! - Centrum Kongresowe Targi Kielce
  28 sierpnia 2013 r. w sali Omega - największej z ośmiu nowo wybudowanych sal konferencyjnych - miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Kongresowego Targów Kielce.
   
  Największa sala konferencyjna w nowopowstałym Centrum Kongresowym, wypełniła się tego dnia po brzegi. Blisko 700 osób przyjechało do Targów Kielce, by wziąć udział w spektakularnym otwarciu nowego obiektu, który w niespełna 2,5 roku pojawił się w infrastrukturze kieleckiego ośrodka. Na widowni nie zabrakło parlamentarzystów, władz województwa i miasta oraz zaproszonych gości, między innymi ze świata biznesu i sztuki.
   
  Otwarcie z pompą
   
  - Zakończyliśmy właśnie inwestycję, która nie tylko zmienia Targi Kielce z organizatora wystaw biznesowych w centrum targowo-konferencyjne. Pozwoli też na ściągnięcie do Kielc wielu nowych gości – mówił prezes zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń, witając gości przybyłych na uroczystość. – Centrum Kongresowe budowaliśmy nie tylko z myślą o Targach, ale z myślą o mieście i jego mieszkańcach – chcemy, aby czuli się tu Państwo jak u siebie, aby Centrum służyło nam wszystkim. Zapraszamy do organizowania u nas konferencji, kongresów ale także rodzinnych uroczystości czy jubileuszowych spotkań. - Ta inwestycja to duży krok w drodze do budowania nowoczesnych Kielc – mówił na scenie prezydent Kielc Wojciech Lubawski. - Jestem dumny z Targów Kielce - to nasza wizytówka nie tylko w Polsce, ale i ambasador w Europie i na świecie – zapewniał z kolei marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Gratulacje Zarządowi i pracownikom Targów złożyła także obecna na uroczystości prezes PARP Elżbieta Lublińska Kasprzak. 
   
  Niezwykły event
   
  Wielkim wydarzeniem podczas otwarcia Centrum Kongresowego było zarówno spektakularny pokaz laserowych świateł przy akompaniamencie mocnych, elektronicznych brzmień, jak i występ znakomitego Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Światowej sławy artyści zaprezentowali się w spektaklach „Dom Bernardy Alba” na motywach tekstu Federico Garcii Lorki oraz „Poławiacze Papieru”, do którego inspiracją był „Zamek” Franza Kafki. Drugi spektakl wzbogaciła muzyka Wojciecha Kilara z filmów „Salto” i „Perła w koronie”.