Na Amber Expo - nowym budynku Międzynarodowych Targów Gdańskich zawisła wiecha. Uroczysta ceremonia odbyła się w ostatni poniedziałek września.

Amber Expo otwarte ma zostać już w kwietniu.  Nowa siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich znajdować się będzie w nadmorskiej dzielnicy Gdańska - Letnicy, przy ulicy Żaglowej. Nowy obiekt sąsiadować będzie również ze stadionem PGE Arena.

Jak podaje w rozmowie z trojmiasto.pl Roman Kolicki, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich - "Prace posuwają się zgodnie z harmonogramem i 15 kwietnia 2012 roku odbędzie się uroczyste otwarcie AmberExpo. Gotowe są już wszystkie ważniejsze konstrukcje budynku, teraz pozostało wykończenie wnętrz oraz dokończenie budowy hal magazynowych".

W skład nowego centrum wejdzie hala wystawiennicza o powierzchni 12 tysięcy m.kw. z możliwością  podziału na trzy mniejsze oraz sześciokondygnacyjny budynek o charakterze biurowym. Część konferencyjna pomieści do 1130 osób jednocześnie. W największej sali odbywać się będą spotkania z udziałem 600 gości. Sale zostaną wyposażone w profesjonalny sprzęt multimedialny. Amber Expo posiadać będzie także dodatkowe Breakout rooms - sale warsztatowe, mieszczące 100-150 uczestników.

W kompleksie znajdzie się również centrum prasowe, restauracja oraz bar.

Nowe centrum posiadać będzie także parking na 450 samochodów. Podczas większych imprez gościom udostępnione zostaną parkingi przy PGE Arena Gdańsk.

Pierwszą imprezą jaka odbędzie się w Amber Expo będzie dwudziesta edycja Targów Bursztynu Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif.

źródło: www.trojmiasto.pl