Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
amberexpo.pl

Skontaktuj się z obiektem

Marzena Krzos 058 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

Nowa siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich jest już gotowa

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowa siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich jest już gotowa - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

  Pierwsza impreza w Amber Expo, którą będą Metropolitalne Targi Pracy, odbędzie się 9 maja 2012 r.

   

   

   

   

   

     Kolejna, czyli Bałtyckie Targi Militarne Balt-Military-Expo, rozpocznie się pod koniec czerwca 2012 r. Tymczasem już 11 maja w Amber Expo zainstaluje się UEFA, która w części hali urządzi centrum akredytacyjne na potrzeby turnieju Euro 2012.

  Wybudowane w ciągu zaledwie 12 miesięcy centrum targowo-konferencyjne Międzynarodowych Targów Gdańskich znajduje się w gdańskiej Letnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Areny. Hala wystawiennicza obiektu ma powierzchnię 12 tys. mkw. i posiada możliwość podziału na trzy osobne hale. W sześciopiętrowym biurowcu znalazły się z kolei centrum konferencyjne z czterema salami mogącymi pomieścić 1,1 tys. osób, centrum prasowe, restauracja, bar, kawiarnia oraz sześć sali VIP, w których mogą odbywać się spotkania biznesowe.

  Jak zapowiada w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, w najbliższym czasie spółka zamierza oprzeć swoją działalność na czterech filarach. - Pierwszy to wystawiennictwo. Drugi to kongresy i konferencje. Teraz mamy cztery sale, z których największa pomieści 600 osób. Trzeci filar to wynajem powierzchni biurowej. I wreszcie kolejny - to inicjatywy zewnętrzne, czyli np. Jarmark Dominikański. Ambicją zarządu spółki jest również stworzenie znaczących międzynarodowych targów morskich.

  Jak zauważa prezes MTG, nowe centrum jest też lepiej skomunikowane z lotniskiem i dworcem kolejowym, co jest ważne nie tylko dla osób odwiedzających targi, lecz również uczestników kongresów i samych wystawców. Obiekt dysponuje parkingiem na 450 miejsc postojowych, zaś w przypadku organizowania przez MTG imprez wymagających większej ilości miejsc, będzie istniała możliwość korzystania z parkingów należących do PGE Arena. Jednocześnie przy siedzibie targów kończy się budowa nowego przystanku, który będzie nosił nazwę Gdańsk Stadion Expo.

  Autorem projektu AmberExpo jest pracownia FORT, a generalnym wykonawcą budynku firma Doraco. Koszt budowy centrum to ponad 100 mln złotych. Dotychczasowa siedziba MTG SA i teren wystawienniczy przy ul. Beniowskiego mają zostać sprzedane, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone na spłatę zaciągniętego wcześniej kredytu.

     źródło: www.amberexpo.pl

               www.trojmiasto.pl

Oferty specjalne