Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wrocławska 158, 45-835 Opole
www.cwkopole.pl

Skontaktuj się z obiektem

Bożena Bednarek 885 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Władze Opola domagają się odsetek za opóźnienie w realizacji inwestycji

Data aktualności: 22-11-2012

 • Władze Opola domagają się odsetek za opóźnienie w realizacji inwestycji - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

  Zdaniem wiceprezydenta miasta otwarcie obiektu opóźni się o rok.

   

   

   

   

   

   

   


  30 kwietnia 2012 roku minął ostateczny termin, który władze Opola wyznaczyły włoskiej firmie Omicron's na powrót na plac budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego przy ul. Wrocławskiej. Jak informuje zastępca prezydenta miasta Krzysztof Kawałko, tego dnia Włosi przesłali do władz Opola pismo z prośbą o odstąpienie od wymagania odsetek karnych za opóźnienie budowy w wysokości ok. 5 tys. złotych za każdy dzień spóźnienia. Magistrat nie zgodził się jednak na tę propozycję - kolejnym krokiem miasta, po formalnym rozwiązaniu umowy, ma być wezwanie firmy Omicron's do zapłaty 2,5 mln zł kary za odstąpienie od realizacji inwestycji. Następnie urzędnicy zamierzają przeprowadzić inwentaryzację budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Operacja ta ma wskazać, jakie prace zostały już w CWK wykonane, jakie należy jeszcze wykonać i czy przerwa w pracach w marcu i kwietniu nie zaszkodziła rozpoczętej budowie. Po zinwentaryzowaniu stanu budowy miasto ogłosi przetarg na wykonawcę, który podejmie się dokończenia obiektu. Realny termin jego przeprowadzenia to lipiec 2012 roku.

  Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnymi założeniami Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu miało zostać oddane do użytku 30 maja 2012 roku. W obiekcie, którego budowa miała pochłonąć ok. 25 mln złotych miały pojawić się: hala z foyer na 2,5 tys. osób, sala konferencyjna dla 200 osób oraz zaplecze usługowe. W centrum miałyby odbywać się wystawy, konferencje i targi.

  źródło: www.pap.pl