Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wrocławska 158, 45-835 Opole
www.cwkopole.pl

Skontaktuj się z obiektem

Bożena Bednarek 885 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wyłonią nowego wykonawcę

Data aktualności: 22-11-2012

 • Wyłonią nowego wykonawcę - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

  Opolscy radni szukają dodatkowych środków finansowych na budowę wielofunkcyjnego obiektu przy ul. Wrocławskiej. Wiadomo już, że inwestycję dokończy inny wykonawca, który prawdopodobnie zostanie wyłoniony we wrześniowym przetargu.

   

   

   

   

   

   


  Przedstawiciele magistratu oceniają obecne zaawansowanie budowy obiektu na około 35 procent. Jak informuje wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko, władze miasta chcą zarezerwować na dokończenie inwestycji kwotę ok. 26 mln złotych. Nowy przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie we wrześniu i nie zostanie w nim wyznaczony konkretny terminu zakończenia budowy. Jedno z rozwiązań zakłada wprowadzenie zapisu, w którym nowy wykonawca zobowiąże się do zrealizowania umowy w określonym terminie od momentu jej podpisania. Jeżeli do wznowienia prac doszłoby w listopadzie 2012 r., wówczas budowa centrum powinna się zakończyć w połowie 2013 r. Tymczasem aktualny wykonawca prac, którym jest firma Omicron's, będzie zmuszony zapłacić 2,5 mln złotych kary za niedotrzymanie warunków umowy.

  Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi planami budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu miała zakończyć się w maju 2012 r. Finansowana z pieniędzy unijnych inwestycja zakładała budowę hali o powierzchni 1,5 tys. mkw., mogącej pomieścić 1,5 tys. widzów. W obiekcie mamją być organizowane targi, wystawy i kongresy. Znajdujące się obok hali foyer o powierzchni 1,3 tys. mkw. ma służyć jako przestrzeń na wystawy, prezentacje i konferencje. Na terenie centrum ma także funkcjonować restauracja.

  źródło: www.konferencje.pl