Na 10 stycznia 2014 r. wyznaczono datę otwarcia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Uroczysta inauguracja działalności obiektu pokryje się z rozpoczęciem targów Expo Opole.

W wydarzeniu, które ma stanowić prezentację największych walorów turystycznych i biznesowych Opolszczyzny, weźmie udział około 50 wystawców z wielu branż, m.in. spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, chemicznej, meblarskiej, informatycznej, turystycznej i kulturalnej.

Nowe miejsce w Opolu na targi i konferencje

Jak zapowiada Mirosław Pietrucha, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu, obiekt ma stanowić nie tylko przestrzeń targową, lecz być także miejscem do organizacji konferencji, kongresów i sympozjów. Całkowita powierzchnia wystawiennicza opolskiego obiektu to około 6 tys. mkw. Jej największą częśc zajmuje wielofunkcyjna hala o powierzchni 2,5 tys. mkw., dająca wiele możliwości aranżacji pod kątem imprez targowych, wystaw, kongresów i konferencji. Przestrzeń ta może być dzielona na mniejsze części za pomocą systemu mobilnych i dźwiękoszczelnych ścian. Hala została wyposażona w nowoczesny system nagłośnieniowy, scenę, której powierzchnia może siegać 100 mkw., ekran o wymiarach 1150x650 cm, 3 projektory, 4 kabiny do tłumaczeń symultanicznych oraz monitory LCD. Ponadto do dyspozycji organizatorów wydarzeń pozostają: teren wystawowy o powierzchni 2 tys. mkw. oraz sala konferencyjna na 200 osób (pomieszczenie może zostać podzielone na trzy mniejsze sale).

Przypomnijmy, że budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu kosztowała miasto 27 mln złotych. Inwestycja przedłużyła się o rok z powodu ogłoszenia upadłości przez pierwszego wykonawcę - wloską firmę Omicron's. Jego budowę dokończyła firma POM z Krapkowic.