Już dziś, 10 stycznia 2013 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się pierwsze duże wydarzenie. Będą nim Targi Expo Opole - "Biznes bez granic", na których zaprezentuje się ponad 60 wystawców.

Podczas trzydniowej imprezy prezentującej dorobek i atrakcje Opola i Opolszczyzny przewidziano wiele atrakcji - wśród nich m.in. pokazy mappingu 3D na ścianie obiektu, występy artystyczne, konkursy z nagrodami,  prezentacje oraz szkolenia biznesowe. Na targach będzie miało również miejsce podpisanie umowy o współpracy między opolskim Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym a Politechniką Opolską.

Miejsce na targi i kongresy w Opolu

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu to nowoczesny budynek, który dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom architektonicznym umożliwia organizację targów, kongresów i eventów, a także konferencji z udziałem do 2500 uczestników. Mieszcząca się w obiekcie wielofunkcyjna hala o powierzchni 2500 mkw. została wyposażona w system mobilnych, dźwiękoszczelnych ścian, które pozwalają na dowolną aranżację powierzchni. Znajdują się w niej mobilne trybuny, 4 kabiny do tłumaczeń symultanicznych, 3 projektory multimedialne, monitory LCD, ekran projekcyjny 16:9 o wymiarach 1150x650 cm, garderoby oraz modułowa scena, która posiada możliwość rozbudowy do 100 mkw. Hala została wyposażona w bezprzewodowy dostęp do internetu, system automatycznie sterowanych rolet pozwalających na zaciemnienie wnętrz oraz system kanałów medialnych pozwalających na doprowadzanie instalacji elektrycznej i wodno–kanalizacyjnej do dowolnego miejsca. Można też do niej wjechać TIR-em, co jest dużym udogodnieniem dla wystawców. Imprezy plenerowe mogą być organizowane na zewnątrz obiektu, na terenach o powierzchni 2000 mkw.

Mieszcząca się na pierwszym piętrze budynku powierzchnia konferencyjna umożliwia zorganizowanie konferencji dla 200 osób lub wydzielenie trzech niezależnych sal. Pomieszczenie jest wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, a obok mieszczą się hol i szatnia. Do dyspozycji gości pozostaje parking z 300 miejscami dla samochodów osobowych oraz dla 20 autokarów.