Do końca roku do użytku planowano oddać Europejskie Centrum Konferencyjno-Hotelowe Copernicus w Toruniu. Ostatnio pojawiły się jednak spekulacje jakoby ustalony termin miał zostać niedotrzymany.  

Nowe Centrum, znajdować się będzie u zbiegu Bulwaru Filadelfijskiego i ul. Popiełuszki, niedaleko toruńskiego Starego Miasta. Nowoczesny obiekt o standardzie czterech gwiazdek stanie w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się kąpielisko Wodnik. Powierzchnia użytkowa całego kompleksu wyniesie ok. 16 000 m2.

Do dyspozycji gości hotel planuje udostępnić około 150 komfortowo wyposażonych pokoi i apartamentów zlokalizowanych w głównym budynku. Zaplecze konferencyjne przygotowane na organizację kongresów, konferencji, naukowych debat, szkoleń i różnego rodzaju eventów znajdować się będzie na parterze budynku. Sale konferencyjne zostaną wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, niezbędny podczas organizacji spotkań biznesowych na europejskim poziomie.

Przy obiekcie dostępne będą atrakcje sportowe jak zespół basenów, kręgielnia, korty tenisowe siłownia a także kompleks SPA, gdzie zrelaksować się będzie można po ciężkim dniu.

Przy hotelu znaleźć ma się również parking na 220 samochodów oraz garaż podziemny. Nie zabraknie też restauracji oraz baru.

Inwestorem Europejskiego Centrum Konferencyjno-Hotelowego Copernicus jest spółka LP z Bydgoszczy. Obecnie trwa odbiór techniczny hotelu i basenów w stanie surowym.

Wśród obiektów o podobnym standardzie w Toruniu wymienić można m.in: Hotel Filmar, Mercure Helios Toruń oraz Hotel Bulwar.

źródło: www.propertynews.pl