Opóźnia się budowa nowoczesnego centrum konferencyjno-hotelowego w Toruniu.

Pierwotnie obiekt miał zostać oddany do użytku do końca bieżącego roku – tak wynika z umowy zawartej z miastem. Wiadomo jednak, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Inwestor zmuszony będzie płacić kary jeżeli nie uda mu się wynegocjować z miastem przesunięcia terminu otwarcia nowego obiektu. Za inwestycję odpowiada spółka LP z Bydgoszczy. Obecnie inwestor prowadzi rozmowy z wykonawcami dalszych części inwestycji.

Czterogwiazdkowe Europejskie Centrum Konferencyjno-Hotelowe Copernicus znajdować się będzie między Bulwarem Filadelfijskim a ul. Popiełuszki, a terenie dawnego kąpieliska Wodnik, w Toruniu. Hotel z kompleksem sportowo-rekreacyjnym będzie obiektem wyjątkowo nowoczesnym, o bardzo wysokim standardzie oraz walorach estetycznych i użytkowych.

Do dyspozycji gości oddanych ma zostać 150 komfortowo wyposażonych pokoi i luksusowych apartamentów - w większości dwupokojowych.

Profesjonalne zaplecze konferencyjne, umieszczone na parterze budynku przygotowane będzie na organizację kongresów, konferencji, naukowych debat, szkoleń i różnego rodzaju eventów. Sale konferencyjne zostaną wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, niezbędny do prawidłowego przebiegu każdego rodzaju spotkania.

W nowym obiekcie znajdą się również dodatkowe udogodnienia jak  restauracja, SPA a także siłownia, baseny i kręgielnia. Pod hotelem do dyspozycji gości znaleźć ma się parking na 90 pojazdów, natomiast na dachu obiektu - wielki zegar słoneczny.

źródło: http://www.propertynews.pl