Przewodnik - Konferencje Roztocze
Chcesz organizować konferencje na Roztoczu?
W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o regionie oraz:
hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne na Roztoczu.

Sale konferencyjne: Roztocze

Wyszukiwarka obiektów
  • Konferencja:
  • Bankiet:
  • Nocleg:

Obiekty konferencyjne

 • Konferencje Roztocze

  Roztocze to położony w południowo-wschodniej części kraju barwny i urokliwy region. Z uwagi na wyjątkowe walory przyrodnicze tego regionu utworzono tu Roztoczański Park Narodowy, parki krajobrazowe oraz rezerwaty. Ale Roztocze to nie tylko atrakcje turystyczne i wyjątkowy klimat rzadkiej zabudowy, ciszy i kontaktu z naturą - to również obiekty z zapleczem na konferencje, szkolenia i incentive travel.

  Geograficznie Roztocze to pasmo wzgórz, które łączy Wyżynę Lubelską z Podolem – przebiega z północnego zachodu (od Kraśnika) na południowy wschód, przekraczając granicę polsko-ukraińską, aż do Lwowa. Roztocze to stosunkowo wąski „pas”, oddzielający Wyżyny Lubelską i Wołyńską od Kotlin Sandomierskiej i Naddniestrzańskiej. Największym miastem w regionie jest Zamość, którego Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

   


  Jak dojechać na Roztocze?

   

  Wbrew pierwszemu wrażeniu Roztocze jest dobrze skomunikowane. Bliskość Lublina i Rzeszowa, dzięki obecności w tych miastach portów lotniczych, umożliwia dotarcie w ten rejon nawet drogą powietrzną. Przez Zamość przebiegają dwie linie kolejowe umożliwiające bezpośrednie dotarcie do odległych miast w kraju (Wrocław, Toruń, Łódź, Słupsk) i za granicą, ale również do pobliskich miejscowości wypoczynkowych na Roztoczu (między innymi Susiec, Zwierzyniec, Józefów czy Krasnobród).

  Zamość to również ważny węzeł drogowy w województwie lubelskim. Przebiegają prze niego dwie drogi krajowe (DK17 oraz DK74) i trzy drogi wojewódzkie. Dostępne są również połączenia autobusowe.  Konferencje i szkolenia na Roztoczu

   

  Najbogatsze zaplecze konferencyjne i odpowiednią infrastrukturę w tym zakresie ma Zamość. Obiektem dysponującym najszerszą ofertą jest Pensjonat Myka. Ten nowoczesny budynek oddaje do dyspozycji 3 sale konferencyjne mogące pomieścić od 50 do 500 osób. Nieco mniejszy event zorganizować można w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Obiekt dysponuje czterema salami: dużą kinową dla 374 osób, średnią dla 198 osób, małą dla 128 osób oraz dwiema mniejszymi. Każda z nich wyposażona jest w profesjonalny sprzęt audiowizualny oraz dostęp do Internetu.

  Na spotkanie dużej ilości uczestników eventu przygotowany jest czterogwiazdkowy Artis Hotel&SPA oferujący 6 nowocześnie wyposażonych klimatyzowanych sal konferencyjnych mieszczących od 30 do 300 osób. Hotel koronny oferuje dwie sale dla 200 uczestników, Hotel Jubilat podobnie – 2 sale dla 120 osób.

  Na konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe i imprezy integracyjne dla mniej niż 100 osób czekają Hotel Mercure Zamość Stare Miasto oferujący 3 sale konferencyjne mogące łącznie zmieścić 100 osób oraz Hotel Junior z dwiema salami konferencyjnymi dla 90 osób. Hotel Senator Zamość oraz Carskie Koszary oferują organizatorom sale konferencyjne dla 70 osób.

  Oryginalnym miejscem na kameralny event na Roztoczu będzie Muzeum Zamojskie. Zlokalizowane w jednej z mieszczańskich kamienic z XVII w. oferuje uczestnikom spotkania salę koncertową mieszczącą ok. 60 osób.

  Większość eventów odbywa się w Zamościu, co nie znaczy, że Roztocze nie oferuje przestrzeni konferencyjnej poza miastem. Wydarzenie dla 300 osób można zorganizować w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym “Pszczeliniec” w miejscowości Krasnobród. Pięć sal konferencyjnych dla prawie 250 osób oferuje również Ośrodek wypoczynkowo-Szkoleniowy “Przystanek Kawęczynek” w Zwierzyńcu. 
   

  Zdj. Wikimedia commons