Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w centrum miasta

Sale konferencyjne w centrum miasta

Chcesz organizować konferencje w centrum miasta? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w centrum miasta.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Centra miast to idealna lokalizacja dla organizacji konferencji, zwłaszcza jeśli ma ona trwać tylko jeden dzień. Ale i dwu, a nawet trzydniowe konferencje w centrum miasta nie należą do rzadkości, ze względu na dogodną lokalizację, łatwy dojazd transportem publicznym oraz dużą liczbę atrakcji, którą mają do zaoferowania miasta. 

Rytm jednodniowej konferencji narzuca sporą dyscyplinę: najczęściej o 10.00 następuje rejestracja uczestników, zaś najpóźniej między 16.00 a 17.00 – oficjalne zakończenie imprezy. Wszystko po to, by każdy mógł dojechać i wyjechać z konferencji, bez względu na to, czy przybył na nią własnym samochodem, czy też korzysta z pociągu czy samolotu. Organizacja konferencji w centrum miasta pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy. To jeden z najistotniejszych powodów, przemawiających za wyborem sal konferencyjnych w centrum miasta.

Atrakcje dla uczestników konferencji

Kolejny powód to prestiż. Centra miast oferują wiele możliwości zorganizowania konferencji naukowych, konferencji biznesowych czy też konferencji medycznych nie tylko w typowych hotelach konferencyjnych czy obiektach szkoleniowych, ale również w instytucjach kultury – muzeach, teatrach czy budynkach filharmonii. Konferencja w centrum miasta może więc uczestnikom dostarczyć również przeżyć czysto estetycznych.

Choć w Polsce coraz więcej obiektów i hoteli konferencyjnych o najwyższym standardzie czterech i pięciu gwiazdek powstaje poza największymi miastami, z całą pewnością można stwierdzić, że organizując konferencję w centrum miasta – zwłaszcza wielkiego miasta -  łatwiej znajdziemy hotel gwarantujący najwyższą jakość usług. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku konferencji dwu- czy trzydniowych, podczas których dla uczestników ważna jest tak samo merytoryczna, jak i pobytowa strona wydarzenia.

Jakie obiekty konferencyjne w centrum miasta można znaleźć w polskich metropoliach? W Warszawie będą to przede wszystkim hotele największych międzynarodowych sieci – Marriott, Intercontinental czy Novotel lub mniejsze sale PKiN (poza wciąż remontowaną Kongresową) dostosowane do potrzeb konferencyjnych. W Krakowie konferencję w centrum miasta można zorganizować w Filharmonii Krakowskiej, Teatrze im. Juliusza Słowackiego czy w hotelu Radisson Blue. W Poznaniu najbardziej oczywistą lokalizacją są sale konferencyjne Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Koszty konferencji w centrum miasta

Konferencja w centrum miasta to również gwarancja, że organizator będzie mógł zapewnić uczestnikom różnorodne atrakcje – od zwiedzania zabytków począwszy, po spektakle teatralne czy koncert w filharmonii, oczywiście dla chętnych. Ci, którzy uczestniczą w konferencji w centrum miasta, mogą również liczyć na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu – np. w klubach czy pubach.

Czy sale konferencyjne w centrum miasta są droższe? Wszystko zależy od pory roku i dnia tygodnia, w którym ma zostać zorganizowana konferencja. Dobra wiadomość dla organizatorów konferencji i imprez firmowych, zainteresowanych salami konferencyjnymi w centrum miasta jest taka, że w ostatnim czasie w Polsce powstało wiele nowych hoteli i obiektów, spośród których większość zlokalizowana jest właśnie w centrach miast. To zaś oznacza większą konkurencję, co zwykle dla klienta przekłada się na niższe ceny. Można w każdym razie negocjować, bo klienci biznesowi dla wszystkich właścicieli hoteli są partnerami strategicznymi.