Sale konferencyjne we Wrocławiu

Chcesz organizować konferencje we Wrocławiu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne we Wrocławiu.

Wrocław, historyczna stolica Dolnego Śląska, to obecnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Organizator Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i licznych imprez i wydarzeń kulturalnych, od lat buduje swoją markę „miasta spotkań”. Znakomite zaplecze i duża liczba atrakcji sprawiają, że coraz częściej właśnie we Wrocławiu organizowane są różnego rodzaju konferencje i imprezy firmowe.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Wrocław cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych polskich miast – zarówno za sprawą zabytków, konsekwentnej polityki miejskiej samorządu, ale przede wszystkim niewyobrażalnej pozytywnej energii mieszkańców. Odwiedzający Wrocław uczestnicy konferencji naukowych czy medycznych, a także różnego rodzaju imprez firmowych i eventów podkreślają, że kto raz odwiedził to miasto, chce do niego wracać.

Organizacja konferencji we Wrocławiu

Tym bardziej, że do Wrocławia coraz łatwiej dotrzeć. Już nie tylko autostradą, ale również samolotem czy pociągiem (choć połączenie kolejowe ze stolicą ciągle pozostawia wiele do życzenia, jest nadzieja że wkrótce czas przejazdu między tymi dwoma miastami skróci się do 3,5-3 godzin). Lotnisko we Wrocławiu obsługuje wiele lotów krajowych i zagranicznych, realizowanych przez linie takie jak LOT, Eurolot, Lufthansa czy SAS, a także tanie linie lotnicze – Ryanair czy Wizz Air.

Wśród obiektów konferencyjnych najbardziej rozpoznawalna jest oczywiście Hala Stulecia (zwana inaczej Halą Ludową), przystosowana do organizacji imprez nawet na kilka tysięcy osób. Przy Hali Ludowej mieści się Wrocławskie Centrum Kongresowe, dysponujące nowoczesnymi salami konferencyjnymi, których rozmiar można dopasować do oczekiwań i potrzeb organizatora konferencji.

Hotele konferencyjne i obiekty szkoleniowe

Jednocześnie miasto może poszczycić się ogromną liczbą najbardziej luksusowych hoteli – pięciogwiazdkowych. Hotel Platinum Palace, Sofitel Wrocław Old Town, Doubletree by Hilton Wrocław i The Granary – La Suite Hotel to tylko niektóre z propozycji zakwaterowania i organizacji konferencji w prestiżowych i luksusowych warunkach. Dużą popularnością wśród organizatorów konferencji cieszą się hotele czterogwiazdkowe – również takich w mieście nie brakuje. Konferencje we Wrocławiu można organizować m.in. w hotelu Scandic Wrocław, Hotelu HP Park Plaza, Mercure Wrocław Centrum i Art Hotelu – sale konferencyjne w tych hotelach mogą pomieścić od 280 do 120 osób

Wrocław ma również bogatą ofertę trzygwiazdkowych hoteli, dysponujących salami konferencyjnymi z pełnym zapleczem. Niższe ceny i wysoki standard hoteli sprawia, że cieszą się one dużą popularnością, a organizacja konferencji nie wiąże się z wysokimi kosztami. Wiele z tych hoteli to obiekty konferencyjne, które powstały w ostatnich kilku latach, z myślą o bardziej wymagających klientach, odwiedzających Wrocław przy okazji Euro 2012, ale także innych imprez o charakterze masowym.

Organizatorzy szkoleń są zwykle zainteresowani możliwością wynajęcia sal szkoleniowych i zapewnienia uczestnikom cateringu w obiektach co najwyżej dwugwiazdkowych – i takie znajdują się na terenie Wrocławia. Organizacja szkoleń przy niższym budżecie w „mieście spotkań” też nie jest żadnym problemem.

We Wrocławiu znajduje się wiele obiektów, w których można zorganizować konferencje czy imprezy dla firm w mniej standardowy sposób. Klientów biznesowych z otwartymi ramionami witają m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Opera Wrocławska i Wrocławski Teatr Współczesny.

Po konferencji i kongresie - atrakcje Wrocławia

Konferencje naukowe czy konferencje szkoleniowe nie są od rana do nocy wypełnione wykładami czy warsztatami. Uczestnicy muszą mieć czas na odpoczynek i rozrywkę. We Wrocławiu organizatorzy imprez dla firm, szkoleń czy konferencji nie mają żadnych problemów, by spełnić oczekiwania swoich klientów i ich gości. Piękny zabytkowy rynek, Ostrów Tumski, unikalna barokowa Leopoldina, kilkanaście teatrów i  muzeów, liczne galerie sztuki – to wszystko sprawia, iż we Wrocławiu nie sposób się nudzić. Dodatkową atrakcją od późnej wiosny do jesieni jest możliwość zorganizowania spływu barką po Odrze.

Wieczorami gości zapraszają kluby, puby i restauracje, nastawione zarówno na gości indywidualnych, jak i organizację bankietów, przyjęć i eventów.

Władze miasta Wrocławia wiedzą, że turystyka biznesowa to prawdziwa żyła złota, pod warunkiem, że zapewni się jej odpowiednie warunki do rozwoju. Ucząc się na najlepszych wzorach z Europy i świata, Wrocław chce być miastem, w którym sezon na konferencje naukowe, spotkania biznesowe czy konferencje medyczne nigdy się nie kończy, a sale konferencyjne organizatorzy zamawiają przynajmniej z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że powiodła się realizacja strategii rozwoju Wrocławia jako „miasta spotkań”.

Zdj. E. Madziar-Kosieradzka

Liczba znalezionych obiektów: 133

Region w liczbach

  • Obiekty139
  • Liczba miejsc w salach konferencyjnych97,296
  • Liczba miejsc noclegowych12,289
  • Największa powierzchnia konferencyjna4,300 m2