Gdynia – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne w Gdyni

Chcesz organizować konferencje w Gdyni? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Gdyni.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 36
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 80
 • 80
 • 48
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 1070
 • 700
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 15
 • 27
 • 31
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 298
 • 526
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 3800
 • 5000
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 360
 • 330
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 250
 • 249
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 280
 • 308

Gdynia – jedno z największych miast Polski, leży nad Zatoką Gdańską, w województwie Pomorskim. Wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy Trójmiasto - największą i najważniejszą aglomeracją miejską w północnej części kraju. To prężnie rozwijające się miasto, przyciągające co roku nie tylko tysiące turystów, lecz także miłośników szeroko pojętej kultury. Jeśli planujecie konferencje nad morzem – tu znajdziecie doskonałe zaplecze konferencyjne.

Gdynia – miasto kultury, biznesu i malowniczej przyrody

Gdynia jest jednym z młodszych polskich miast, jednak bardzo prężnie się rozwija. Liczba inwestycji i zainteresowanie biznesowe z roku na rok rosną. Usytuowanie miasta, tuż nad Zatoką Gdańską, przyciąga rokrocznie setki tysięcy turystów, którzy korzystają z zadbanej plaży miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego oraz słynnej promenady, z której można obserwować cumujące w porcie statki i żaglowce. Gdynia słynna jest też z licznych terenów zielonych, sprzyjających spacerom, wycieczkom rowerowym i uprawianiu innych sportów. Miłośnicy golfa mogą oddawać się swojej pasji na terenie gdyńskiego Golf Parku.

Miasto słynie na całą Europę i świat z powodu dwóch corocznych wydarzeń kulturalnych. Pierwsze z nich, należące do kultury wysokiej, to Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Późnym latem do Gdyni zjeżdżają sławy polskiej i zagranicznej kinematografii, aby wziąć udział w rozdaniu nagród filmowych – Złotych Lwów.

Drugim, nie mniej ważnym eventem jest Open’er Festiwal, który gromadzi co roku dziesiątki tysięcy miłośników muzyki rozrywkowej. Jest to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie.

O tym, jak ważna jest dla miasta kultura, może świadczyć liczba inwestycji w obiekty kulturalne w ostatnich latach. Nowoczesne Gdyńskie Centrum Filmowe jest miejscem spotkań podczas gdyńskiego festiwalu, ale też łączy miłośników X muzy przez cały rok. Ultranowoczesne Muzeum Emigracji, ulokowane w modernistycznym budynku dawnego Dworca Morskiego, to również jedno z najciekawszych muzeów na mapie nie tylko Gdyni, ale i całej Polski. Warto dodać, że obiekty te są także udostępniane na konferencje oraz eventy.

Konferencje w Gdyni - jak dojechać?

W mieście znajduje się stacja kolejowa Gdynia Główna, na której zatrzymują się pociągi SKM oraz dalekobieżne. Gdynia połączona jest z Warszawą linią kolejową E65 - przez Sopot i Gdańsk. Podróż do stolicy zajmie nieco ponad 3 godziny, do Wrocławia około 7 godzin, do Krakowa - ponad 6 godzin. Kolej obsługuje również połączenia międzynarodowe, z Wiedniem czy Berlinem. Nieopodal stacji Gdynia Główna usytuowany jest dworzec autobusowy, z które kursują linie m.in. do Łodzi, Warszawy, Katowic czy Białegostoku, a także Kopenhagi i Berlina.

Uczestnicy konferencji w Gdyni, którzy wybiorą podróż samolotem, skorzystają z oddalonego o 23 km lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na tych, którzy poruszają się samochodem, czeka Autostrada Bursztynowa (A1) oraz drogi krajowe, np. DK7 czy DK10 na relacji Warszawa-Gdynia.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Gdyni

„Miasto z morza i marzeń”, jak nazywana jest Gdynia, przygotowane jest do przyjęcia dużych grup szkoleniowych i konferencyjnych. Na kongresy, konferencje i różnego rodzaju eventy przygotowane są zarówno hotele konferencyjne, jak i obiekty kultury.

Wśród hoteli konferencyjnych wymienić można np: Hotel Nadmorski, Hotel Spa Faltom czy Hotel Hotton. Jedynym pięciogwiazdkowym hotelem w Gdyni jest Hotel Quadrille Relais & Châteaux, w którym organizatorzy mają do dyspozycji salę dla 100 gości. W położonym przy nadmorskim bulwarze czterogwiazdkowym Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront znajduje się 9 profesjonalnie przygotowanych, klimatyzowanych sal konferencyjnych, z których największa pomieści 450 osób.

Najbardziej rozpoznawalnym hotelem jest Mercure Gdynia Centrum, usytuowany 2 minuty od plaży, Bulwaru Nadmorskiego i przystani jachtowej. Hotel obok doskonałej lokalizacji posiada największe w Gdyni zaplecze konferencyjne. 11 sal konferencyjnych, z możliwością łączenia, zajmuje łącznie 1400 m kw. powierzchni eventowej. W największej sali można zorganizować konferencję na 700 osób. Konferencje z udziałem 400 osób zorganizować można również w przepięknie położonym hotelu przy klifie – Hotelu Nadmorskim.

Nowoczesną i ciekawą przestrzenią są sale konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego z pojemną salą audytoryjną na 300 osób i licznymi mniejszymi salami wykładowo-szkoleniowymi. Ciekawym miejscem jest niewątpliwie zbudowany w 20-leciu międzywojennym budynek Dworca Morskiego, w którym znajduje się nowoczesne Muzeum Emigracji. Oferuje ono kilka sal konferencyjnych i nowoczesną salę kinową, a przy organizacji eventu można tu zgromadzić nawet 2500 uczestników. 

Gdynia posiada także alternatywne miejsca konferencyjne jak osławiony żaglowiec, pełniący obecnie rolę muzeum – Dar Pomorza. Ten trzymasztowiec posiada profesjonalnie przygotowaną salę wielofunkcyjną, w której spotkać się może jednorazowo 80 osób. Nie można też zapomnieć o hali Gdynia Arena, która słynie z doskonałej akustyki i profesjonalnego nagłośnienia. 4300 miejsc na widowni z możliwością dodania 700 - na parkiecie i dwie dodatkowe sale konferencyjne - to potencjał eventowy Areny. Doceniają ją organizatorzy muzycznych eventów, występowała tu m.in. Diana Krall i Seal.

Konferencje nad morzem mogą być w istocie również… konferencjami na morzu. Takie możliwości oferuje prom Stena Vision, kursujący na trasie Gdynia – Karlskrona.

Sala konferencyjna w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, sale konferencyjne w Gdyni

Sale bankietowe, miejsca na eventy i imprezy firmowe w Gdyni

W przypadku przyjęć i uroczystych kolacji warto wykorzystać ogromną zaletę Gdyni, jaką jest jej położenie i bliskość morza. Restauracja zlokalizowane bezpośrednio na Bulwarze Nadmorskim bądź na klifie z pięknym widokiem na plażę z pewnością pomogą zbudować niepowtarzalną atmosferę podczas spotkań biznesowych.

Ciekawą propozycją na eventy dla 300 osób jest Studio Filmowe Panika. Na łącznej powierzchni 1000 m kw. znajdują się 2 hale filmowe, sala konferencyjna oraz kinowa.

Na przyjęcia i uroczyste kolacje przygotowane są również hotele. Przyjemną atmosferę gwarantują takie obiekty jak np. czterogwiazdkowy Hotel Nadmorski, usytuowany tuż nad morzem. Eleganckie bankiety zorganizować można w Hotelu Quadrille lub Hotelu Różany Gaj.

Eventy oraz szkolenia odbyć się mogą w takich miejscach jak Hotel Mercure Gdynia, w Hotel Falko i Hotel Morski. Na potrzeby spotkań swoje sale udostępniają również Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej czy Multikino Gdynia.

Hala filmowa w budynku Studio Filmowym Panika, idealna na eventy i konferencje w Gdyni

Studio Filmowe Panika w Gdyni

Zakwaterowanie uczestników eventów i konferencji w Gdyni

Przy okazji organizacji kilkudniowych szkoleń, konferencji czy dłuższych spotkań warto rozejrzeć się za ciekawym miejscem noclegowym. W przypadku spotkań odbywających się w Trójmieście na nocleg można wybrać właśnie Gdynię. Gdynia posiada kilka ciekawie położonych obiektów noclegowych. Największym zapleczem noclegowym dysponuje położony w centrum miasta i jednocześnie w pobliżu plaży Hotel Mercure Gdynia. Hotel posiada 600 miejsc noclegowych.

Wśród obiektów o standardzie czterech gwiazdek do wyboru są: położony na klifie w Redłowie Hotel Nadmorski (360 miejsc noclegowych) oraz Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront (398 miejsc). Nocleg dla ponad 100 osób oferują m. in.: nowoczesny trzygwiazdkowy Hotel Hotton, Hotel Hotton i Business Faltom Hotel Gdynia, a także Hotel Blick. W przypadku mniej licznych grup ciekawym rozwiązaniem może być także Hotel Kuracyjny położony w prestiżowej dzielnicy Gdyni - Orłowie, a także Willa Lubicz w pobliżu plaży.

Gdynia - ważne organizacje dla branży spotkań

W 2016 roku powstała Gdyńska Rada Turystyczna, która pełni funkcję platformy współracy strategicznej i promocyjnej między Gdynią i podmiotami związanymi z lokalną branżą turystyczną. GRT przygotowuje cykliczne spotkania, działalność wydawniczą i wystawienniczą oraz kampanie promocyjne miasta. Rada zrzesza m.in. hotele konferencyjne w Gdyni, urzędy i instytucje miejskie, muzea czy restauracje. 

Zdj. Bejazz, Wikimedia Commons