Sale konferencyjne w Gdyni

Chcesz organizować konferencje w Gdyni? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Gdyni.

Gdynia – jedno z największych miast Polski, leży nad Zatoką Gdańską, w województwie Pomorskim. Wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy Trójmiasto - największą i najważniejszą aglomeracją miejską w północnej części kraju. To prężnie rozwijające się miasto, przyciągające co roku nie tylko tysiące turystów, lecz także miłośników szeroko pojętej kultury. Jeśli planujecie konferencje nad morzem – tu znajdziecie doskonałe zaplecze konferencyjne.

Gdynia – miasto kultury, biznesu i malowniczej przyrody

Gdynia jest jednym z młodszych polskich miast, jednak bardzo prężnie się rozwija. Liczba inwestycji i zainteresowanie biznesowe z roku na rok rosną. Usytuowanie miasta, tuż nad Zatoką Gdańską, przyciąga rokrocznie setki tysięcy turystów, którzy korzystają z zadbanej plaży miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego oraz słynnej promenady, z której można obserwować cumujące w porcie statki i żaglowce. Gdynia słynna jest też z licznych terenów zielonych, sprzyjających spacerom, wycieczkom rowerowym i uprawianiu innych sportów. Miłośnicy golfa mogą oddawać się swojej pasji na terenie gdyńskiego Golf Parku.

Miasto słynie na całą Europę i świat z powodu dwóch corocznych wydarzeń kulturalnych. Pierwsze z nich, należące do kultury wysokiej, to Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Późnym latem do Gdyni zjeżdżają sławy polskiej i zagranicznej kinematografii, aby wziąć udział w rozdaniu nagród filmowych – Złotych Lwów.

Drugim, nie mniej ważnym eventem jest Open’er Festiwal, który gromadzi co roku dziesiątki tysięcy miłośników muzyki rozrywkowej. Jest to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie.

O tym, jak ważna jest dla miasta kultura, może świadczyć liczba inwestycji w obiekty kulturalne w ostatnich latach. Nowoczesne Gdyńskie Centrum Filmowe jest miejscem spotkań podczas gdyńskiego festiwalu, ale też łączy miłośników X muzy przez cały rok. Ultranowoczesne Muzeum Emigracji, ulokowane w modernistycznym budynku dawnego Dworca Morskiego, to również jedno z najciekawszych muzeów na mapie nie tylko Gdyni, ale i całej Polski.

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w Gdyni

„Miasto z morza i marzeń”, jak nazywana jest Gdynia, przygotowane jest do przyjęcia dużych grup szkoleniowych i konferencyjnych. Na kongresy, konferencje i różnego rodzaju eventy przygotowane są zarówno hotele konferencyjne, jak i obiekty kultury.

Wśród hoteli konferencyjnych wymienić można np: Hotel Nadmorski, Hotel Spa Faltom czy Hotel Hotton. Hotelem w Gdyni, który posiada największe zaplecze konferencyjno-kongresowe jest trzygwiazdkowy Best Western Hotel Spa Faltom, położony na granicy z Rumią. W Faltomie znajduje się 8 profesjonalnie przygotowanych, klimatyzowanych sal konferencyjnych, z których największa pomieści 1000 osób.

Najsłynniejszym i najbardziej rozpoznawalnym hotelem, jest Hotel Mercure Gdynia, usytuowany 2 minuty od plaży, Bulwaru Nadmorskiego i przystani jachtowej. Hotel obok doskonałej lokalizacji posiada rozbudowane zaplecze konferencyjne, które składa się z 8 sal, z możliwością ich łączenia. Można w nim zorganizować konferencję na 550 osób.

Konferencje z udziałem 400 osób zorganizować można również w przepięknie położonym hotelu przy klifie – Hotelu Nadmorskim.

Teatr Muzyczny im. Baduszkowej to również doskonałe miejsce na sympozjum i uroczystą galę dla ponad 1000 osób. Warto wspomnieć, że jest to drugi pod względem wielkości teatr w Polsce. Nowoczesną i ciekawą przestrzenią są sale konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego z pojemną salą audytoryjną na 300 osób i mniejszymi salami wykładowo-szkoleniowymi. Ciekawym miejscem jest niewątpliwie zbudowany w 20-leciu międzywojennym budynek Dworca Morskiego, w którym znajduje się od niedawna Muzeum Emigracji. Oferuje ono kilka sal konferencyjnych i nowoczesną salę kinową, a przy organizacji eventu można tu zgromadzić nawet 2500 uczestników. 

Gdynia posiada także alternatywne miejsca konferencyjne jak osławiony żaglowiec, pełniący obecnie rolę muzeum – Dar Pomorza. Ten trzymasztowiec posiada profesjonalnie przygotowaną salę wielofunkcyjną, w której spotkać się może jednorazowo 80 osób. Nie można też zapomnieć o hali Gdynia Arena, która słynie z doskonałej akustyki i profesjonalnego nagłośnienia. 4300 miejsc na widowni z możliwością dodania 700 - na parkiecie i dwie dodatkowe sale konferencyjne - to potencjał eventowy Areny. Doceniają ją organizatorzy muzycznych eventów, występowała tu m.in. Diana Krall i Seal.

Konferencje nad morzem mogą być w istocie również… konferencjami na morzu. Takie możliwości oferuje prom Stena Vision, kursujący na trasie Gdynia – Karlskrona.

Sale bankietowe, miejsca na eventy i imprezy firmowe w Gdyni

W przypadku przyjęć i uroczystych kolacji warto wykorzystać ogromną zaletę Gdyni, jaką jest jej położenie i bliskość morza. Restauracja zlokalizowane bezpośrednio na Bulwarze Nadmorskim, bądź na klifie z pięknym widokiem na plażę z pewnością pomogą zbudować niepowtarzalną atmosferę podczas spotkań biznesowych.

Na przyjęcia i uroczyste kolacje przygotowane są również hotele. Przyjemną atmosferę gwarantują takie obiekty jak np. czterogwiazdkowy Hotel Nadmorski, usytuowany tuż nad morzem; czterogwiazdkowy Hotel Spa Faltom, z jedną z większych sal konferencyjnych nie tylko w Gdyni, ale i w Trójmieście, czy nowoczesny Hotel Hotton, położony w sąsiedztwie portu.

Eventy oraz szkolenia odbyć się mogą w takich miejscach jak Hotel Mercure Gdynia, doskonale zlokalizowany - zarówno w centrum miasta jak i blisko plaży, Hotel Falko i Hotel Morski.

Ciekawym rozwiązaniem może być również organizacja eventu w tak nietypowym miejscu jakim jest żaglowiec Dar Pomorza.

Na potrzeby spotkań swoje sale udostępniają również Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej czy Multikino Gdynia.

Zakwaterowanie uczestników konferencji i eventów

Przy okazji organizacji kilkudniowych szkoleń, konferencji czy dłuższych spotkań warto rozejrzeć się za ciekawym miejscem noclegowym. W przypadku spotkań odbywających się w Trójmieście na nocleg można wybrać właśnie Gdynię. Gdynia posiada kilka ciekawie położonych obiektów noclegowych. Największym zapleczem noclegowym dysponuje położony w centrum miasta i jednocześnie w pobliżu plaży Hotel Mercure Gdynia. Hotel posiada 550 miejsc noclegowych. Wśród obiektów o standardzie czterech gwiazdek do wyboru są: położony na klifie w Redłowie Hotel Nadmorski oraz Hotel Spa Faltom znajdujący się na obrzeżach Gdyni. Nocleg dla ponad 100 osób oferują m. in.: nowoczesny trzygwiazdkowy Hotel Hotton, wspomniane wcześniej Hotel Nadmorski i Hotel Faltom a także Hotel Adria. W przypadku mniej licznych grup ciekawym rozwiązaniem może być także Hotel Kuracyjny, położony w prestiżowej dzielnicy Gdyni - Orłowie, a także Willa Lubicz w pobliżu plaży.

Zdj. Bejazz, Wikimedia Commons

Liczba znalezionych obiektów: 34
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

 • 80
 • 80
 • 48
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

 • 1070
 • 1177
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

 • 15
 • 27
 • 31
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

 • 298
 • 526
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

 • 30
 • 33
 • 95
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

Gdynia, pomorskie

Region w liczbach

 • Obiekty37
 • Liczba miejsc w salach konferencyjnych22,707
 • Liczba miejsc noclegowych4,084
 • Największa powierzchnia konferencyjna1,537 m2