Góry Świętokrzyskie – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne: Góry Świętokrzyskie

Organizujesz konferencje w Górach Świętokrzyskich? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Górach Świętokrzyskich.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 55
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 40
 • 44
 • 25
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 30
 • 346
 • 195
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 240
 • 240
 • 177
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 43
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 300
 • 550
 • 196
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 150
 • 200
 • 140
Dostępne po zalogowaniu

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing

 • 180
 • 198

Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych pasm górskich w Polsce i Europie. Nie jest to popularny region na organizowanie konferencji, ale z pewnością atrakcyjny teren na udany teambuilding, wyjazdy integracyjne czy szkolenia firmowe. Na terenie Gór Świętokrzyskich znajduje się Świętokrzyski Park Narodowy, a w ich okolicy kilka miejsc oferujących sale konferencyjne.

To łagodne zbocza, piękne widoki, jodłowe lasy, maleńkie miejscowości i skarpy wiślane tworzą klimat tego miejsca, a tajemniczego nastroju dodają legendy o sabatach czarownic, jakie rzekomo odbywały się na Łysej Górze – najwyższym szczycie tego pasma – oraz średniowieczne ślady religii Słowian. Z kolei bliskość miast, takich jak Kielce gwarantują dostęp do różnorodności hoteli, restauracji czy instytucji kultury.

W ten region województwa świętokrzyskiego dojedziemy autem lub pociągiem. Docierają tu głównie drogi krajowe, a nad północną granicą gór biegnie droga ekspresowa z Kielc do Skarżyska-Kamiennej. Popularnymi ośrodkami turystycznymi Gór Świętokrzyskich są Nowa Słupia oraz Święta Katarzyna.

Oceniając region pod względem liczby miast czy dużych ośrodków kulturalno-turystycznych, można by się spodziewać, że oferta konferencyjna tego miejsca to raczej kameralne hotele i pensjonaty na niewielkie eventy czy imprezy rodzinne. Nic bardziej mylnego. W Górach Świętokrzyskich i ich najbliższych okolicach znakomita większość obiektów konferencyjnych to centra edukacyjne, hotele biznesowe lub hotele z naprawdę sporymi możliwościami organizacyjnymi.

Hotele konferencyjne i ośrodki szkoleniowe w Górach Świętokrzyskich

Typowo konferencyjnymi i szkoleniowymi obiektami w Górach Świętokrzyskich są nowoczesne Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" w północnej części pasma oraz Centrum Edukacyjne w Wólce Milanowskiej niedaleko Nowej Słupi. Szklany Dom ma do zaoferowania trzy sale, w tym Widowiskową dla 160 osób z efektownym spadzistym dachem oraz 100-metrowy hol wystawienniczy i amfiteatr pod gołym niebem dla 530 widzów. Z kolei Centrum w Wólce Milanowskiej to otoczony zielenią klasyczny dwupiętrowy budynek oferujący sześć sal konferencyjnych, mieszczących od 16 do 200 osób oraz bazę noclegową dla 85 osób.

Narty, wycieczki i czarownice, czyli obiekty na eventy i wypoczynek w Górach Świętokrzyskich

Wśród hoteli konferencyjnych Gór Świętokrzyskich wyróżnienie należy się czterogwiazdkowemu hotelowi Europa Starachowice Business & Spa. Obiekt położony jest w otoczeniu lasów, dysponuje ośmioma salami o łącznej powierzchni 1000 mkw., bardzo bogatą ofertą spa z basenem, saunami, tarasem letnim z jacuzzi oraz boiskiem do squasha i salą fitness. W hotelu znajdują się również dwie restauracje i pub. W tej samej miejscowości znajdziemy również trzygwiazdkowy hotel Senator, który oferuje sześć sal konferencyjnych, w tym dwie największe pomieszczą 420 i 380 osób. W ofercie hotelu jest również m.in. spa z basenem oraz kręgielnia. 
Pozostałe miejsca, choć z równie bogatym zapleczem konferencyjnym, nieco bardziej kojarzą się z wypoczynkiem. Należą do nich trzygwiazdkowy, otoczony bujnym ogrodem hotel Paradiso w Suchedniowie dysponujący czterema salami konferencyjnymi, które łącznie pomieszczą ponad 500 osób, trzygwiazdkowy hotel Ameliówka z sześcioma salami konferencyjnymi, które pomieszczą od 30 do 200 osób, restauracją i terenem zielonym, czy Anioł Wita – hotel u podnóża Gór Świętokrzyskich z widokiem na ich panoramę, restauracją, która na bankiecie pomieści 160 osób oraz bazą noclegową. Stąd tylko 2 km do największej lokalnej atrakcji – Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

Wartym wymienienia, bo dość nietypowym miejscem na eventy w Górach Świętokrzyskich, jest hotel Stary Młyn w Suchedniowie. Mieści się w odrestaurowanym budynku starego młyna, a oferuje trzy sale konferencyjne, w tym największą dla ponad 300 osób, restaurację oraz 50 miejsc noclegowych. 

Zdj. Panorama Łysogór, Jakub Hałun, Wikimedia Commons