mazowieckie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne mazowieckie

Sale konferencyjne mazowieckie

Województwo mazowieckie jest największym, jeśli chodzi o liczbę obiektów konferencyjnych. Wiele z nich skupionych jest w Warszawie, ale swoją ofertę rozbudowują również poza stolicą. Doskonałe położenie, dobre skomunikowanie z innymi częściami Polski i nowoczesne sale konferencyjne - Mazowieckie ma wiele do zaoferowania.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi w mazowieckim

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi w mazowieckim

Konferencje w województwie mazowieckim organizowane są przede wszystkim w Warszawie. Coraz większą popularnością zaczynają się też cieszyć obiekty położone kilkadziesiąt kilometrów od miasta. W okolicach leżącego nieopodal stolicy Zalewu Zegrzyńskiego funkcjonuje kilka dużych, nowocześnie wyposażonych hoteli konferencyjnych. Do obsługi gości konferencyjnych przygotowane są również obiekty zabytkowe – pałace, wille i dworki. O promocję regionu, jego atrakcji turystycznych i możliwości biznesowych dba Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT).

Województwo mazowieckie – sale konferencyjne w dobrej lokalizacji

Stolica Polski ma bogate i zarazem profesjonalne zaplecze konferencyjno-hotelowe. Centrum biznesowe Polski przyciąga kongresy, konferencje i wydarzenia ze wszystkich zakątków kraju i świata. Decydując się na sale konferencyjne w województwie mazowieckim, organizator otrzymuje szeroki wybór obiektów o dużym potencjale eventowym. Spotkanie biznesowe w zabytkowym pałacu? Kongres w teatrze? A może uroczysta gala w muzeum? W województwie mazowieckim znajduje się wiele różnorodnych obiektów konferencyjnych.

Nie do przecenienia jest dobre skomunikowanie wewnątrz Warszawy. Pozwala ono na sprawne dotarcie na miejsce konferencji uczestnikom, którzy przyjeżdżają z dalej położonych dzielnic. Dużym atutem jest wygodne połączenie z lotniskiem im. Fryderyka Chopina, lotniskiem w Modlinie oraz 6 dworcami kolejowymi. Kursują z nich linie dalekobieżne, krajowe, międzynarodowe i lokalne.

Mazowieckie - największe hotele konferencyjne

W województwie mazowieckim znajduje się kilkanaście obiektów, w których można zorganizować konferencje na co najmniej 1000 osób oraz bankiet dla minimum 500 osób.
W Warszawie prym wiodą: DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw (sala dla 2000 osób) oraz Hilton Warsaw & Convention Centre (1600 osób).

Na północ od stolicy największymi obiektami są położone w Serocku: Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe (sala kongresowa dla 1200 osób), Hotel Narvil Conference & Spa (1300 osób) czy Hotel Windsor (1000 osób).

Na południu Warszawy największą salę konferencyjną (dla ponad 1040 osób) oferuje Hotel Panorama w Mszczonowie. Z kolei na zachód od stolicy, w Ożarowie Mazowieckim, salę dla 1020 osób udostępnia MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel.

Hotel Windsor Serock hotele konferencyjne mazowieckie

Hotel Windsor

Kluczowe obiekty i sale konferencyjne w województwie mazowieckim

Największe obiekty konferencyjne i eventowe w województwie mazowieckim to często obiekty sportowe i targowe. Centrum Konferencyjne Legia Warszawa wynajmuje Biznes Klub, który pomieści 1500 osób. Dodajmy do tego 31 000 miejsc na trybunach i 6500 miejsc na płycie głównej Stadionu i otrzymujemy jeden z największych obiektów konferencyjnych i eventowych w Mazowieckiem. Warto wspomnieć również o Orlen Arenie z widownią na 5500 miejsc. Niezmienną popularnością cieszy się w Warszawie Torwar, oferujący halę dla 6824 osób.  

Na centrum kongresowe z prawdziwego zdarzenia przyjdzie jeszcze poczekać, ale już teraz znajdziemy w województwie mazowieckim kilka interesujących obiektów na targi i sympozja. 7000 uczestników targów pomieści Global EXPO Warszawa, a EXPO XXI Warszawa – nawet 5000 osób. Pod Warszawą, w Nadarzynie, usytuowane jest Ptak Warsaw EXPO, którego 6 hal pomieści po 5000 osób.

Ale kluczowe obiekty konferencyjne na Mazowszu to nie tylko hale sportowe i targowe. W Warszawie największą salę konferencyjną (dla 1560 osób) oferuje Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Bobrowiecka 9. Nie zapominajmy też o jednym ze znaków rozpoznawczych stolicy – Pałacu Kultury i Nauki z remontowaną Salą Kongresową dla prawie 3000 widzów. Po trwającej od kilku lat modernizacji będzie to jedna z najbardziej reprezentacyjnych sal konferencyjnych w Polsce. Ponadto do dyspozycji organizatorów konferencji są mniejsze sale na 80-100 osób. Sala bankietowa pomieści do 1360 osób. Płock poszczycić się może z kolei Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki z zadaszonym amfiteatrem dla 3500 widzów.

Ptak Warsaw Expo Warszawa sale konferencyjne mazowieckie

Duży event w plenerze? Województwo mazowieckie oferuje atrakcyjne miejsca

Meeting plannerzy, którzy szukają dużego otwartego terenu na eventy na Mazowszu, znajdą taki bez trudu. W Warszawie swoją renomę ma Tor Służewiec z niemal 33 000 m kw. toru wyścigowego. Podobną powierzchnią pochwalić się może Lotnisko Warszawa-Babice na stołecznym Bemowie. Boisko na imprezy plenerowe dla 7000 osób udostępnia Centrum Widowiskowo-Sportowe Gminy Ożarów Mazowiecki - Arena Ożarów.   

Eleganckie wnętrza, stylowe sale konferencyjne – oryginalne obiekty eventowe na Mazowszu

Dokonanie selekcji „luksusowych obiektów konferencyjnych na terenie województwa mazowieckiego” poza Warszawą – nie jest łatwym zadaniem. Na spotkania z udziałem ponad 500 uczestników sprawdzą się czterogwiazdkowce, takie jak: Windsor Palace Hotel & Conference Center w Serocku, Sobienie Królewskie Contry & Golf Club w Sobieniach Jeziorach, Hotel Pałac Mała Wieś w Belsku Dużym, a także Holiday Inn Warszawa-Józefów.

Jeśli szukacie kameralnej oprawy Waszej konferencji, możecie także skorzystać z oferty pałacyków, dworków i willi, które zapewniają wysoki standard i są również przygotowane do obsługi zjazdów.

Pałac Żelechów zapewni obsługę konferencji dla 400 uczestników. Zjazd dla 200 gości możecie zorganizować w Pałacyku w Otrębusach. Do 130 uczestników przyjmie Pałac Ossolińskich w miejscowości Stredyń.