śląskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Strona główna    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w śląskim

Sale konferencyjne w śląskim

Organizujesz konferencje w woj. śląskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w śląskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 433

Organizacja konferencji w województwie śląskim

Województwo śląskie śmiało nazwać można województwem dużych konferencji. To teren bardzo bogaty w obiekty z salami konferencyjnymi oraz miejsca idealne na wyjazdy integracyjne. Dużym eventom, konferencjom w górach oraz atrakcyjnym wyjazdom integracyjnym sprzyjają prężnie rozwijające się miasta takie, jak Katowice oraz miejscowości turystyczne takie, jak Szczyrk i Wisła.

Województwo śląskie obejmuje Beskidy Zachodnie, Nizinę Śląską, Wyżynę Śląsko-Krakowską, Kotlinę Oświęcimską oraz Pogórze Zachodniobeskidzkie. Regiony geograficzne, jakie zachodzą na teren województwa śląskiego, to wschodnia część Górnego Śląska oraz zachodnia część Małopolski, w którą wliczają się Żywiecczyzna, Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie i Częstochowa. Śląskie jest dobrze skomunikowane – docierają tu dowie autostrady: A1 oraz A4, a między miastami istnieje sieć dróg krajowych oraz dróg szybkiego ruchu. Prężnie funkcjonuje również port lotniczy Katowice-Pyrzowice.

Sale konferencyjne w największych śląskich miastach

Największym miastem w województwie śląskim są Katowice i to właśnie tu jest najwięcej obiektów onferencyjnych. W ostatnich latach powstały te, którymi dziś Katowice chwalą się najbardziej, czyli Międzynarodowe Centrum Kongresowe oferujące niemal 35 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej (to 41 sal, największa jednorazowo pomieści 8000 osób) czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, w której zorganizować można event dla 1800 osób. Do najpopularniejszych obiektów konferencyjnych zalicza się także legendarny Spodek z powierzchnią dla ponad 11 tys. gości.

Wymieniając te największe obiekty na konferencje województwa śląskiego powiedzieć należy o Hali Gliwice, która pomieści jednorazowo aż 15 tys. osób oraz wspomnieć o Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim w Chorzowie, z miejscem na konferencje dla 1500 osób. Kolejnymi obiektami z dużym zapleczem na konferencje są: hotel ibis Styles w Sosnowcu z salą dla 1000 osób, Centrum Widok w Bielsko-Białej, które pomieści 900 osób oraz Filharmonia Częstochowska z salą dla prawie 900 gości.

Oprócz tego w śląskich miastach nie brakuje luksusowych hoteli z bogatą ofertą konferencyjną, takich jak czterogwiazdkowy Angelo Hotel Katowice z 15 salami konferencyjnymi, największą dla 400 osób, czy Novotel Katowice Centrum o tej samej kategorii, oferujący 11 sal, w tym największą dla 230 osób. Wymieniając miejsca na największe eventy w Katowicach nie można zapomnieć o instytucjach kultury i nauki. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego oferuje trzy sale, w tym największą dla 420 osób, Teatr Śląski to miejsce na konferencję dla 480 osób, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego również pomieści się 480 osób. Z kolei na Uniwersytecie Ekonomicznym mamy do wyboru cztery sale, największą dla 404 gości, a pozostałe pomieszczą od 50 do 199 osób. W Katowicach możemy również zorganizować event dla 500 osób w restauracji o bardzo charakterystycznej lokalizacji (na rondzie) - Oko Miasta, a dwa razy tyle gości pomieści sala w Galerii Szyb Wilsona.

Podobnie w pozostałych śląskich miastach nie brakuje obiektów na duże konferencje. Oprócz wcześniej wymienionych, należy wspomnieć również Centrum Kongresowe Akademia Polonijna w Częstochowie, które pomieści 700 osób, Kamienicę Pod Orłem w Bielsko-Białej z salą dla 640 osób, Dworek Eureka w Czechowicach-Dziedzicach, mieszczący 600 osób oraz Hotel Okrąglak i kino Muza w Sosnowcu z salami dla ponad 500 osób każda.

Gliwice, Katowice, Bielsko-Biała i pozostałe śląskie miasta to również zaplecze konferencyjno-noclegowe w mniejszych hotelach - ekonomicznych, butikowych i kameralnych, które przy okazji oferują sporą bazę noclegową i nierzadko szeroką ofertą spa.

Duże konferencje i kongresy w górach, czyli Szczyrk, Ustroń i Wisła

Pod względem liczby obiektów konferencyjnych w województwie śląskim, po Katowicach następne w kolejce są Ustroń, Wisła oraz Szczyrk, czyli duże i popularne kurorty górskie. W Ustroniu wybierać możemy przede wszystkim wśród willi, pensjonatów, rezydencji czy domów wczasowych, które oferują sale konferencyjne do 100 osób. Jednak jest tu też spory wybór hoteli trzygwiazdkowych, oferujących sale do 200 gości oraz hoteli luksusowych, takich jak pięciogwiazdkowy Hotel Belweder Conference & Spa z trzema salami, w tym największą dla 200 osób, czterogwiazdkowy Spa & Wellness Hotel Diament, oferujący cztery sale - 260 osób pomieści największa z nich, czy Dwór Skibówki, mieszczący niemal 400 osób.

W Wiśle i Szczyrku pod względem zróżnicowania hoteli sytuacja ma się bardzo podobne. Te największe to hotel Gołębiewski w Wiśle z czterema gwiazdkami i 25 salami konferencyjnymi, największą dla 1150 osób, czterogwiazdkowy hotel Stok w Wiśle, oferujący 16 sal konferencyjnych, w tym największą dla 450 osób, Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku z siedmioma salami, w tym największą dla 550 osób oraz czterogwiazdkowy hotel Klimczok Resort & Spa z wyborem 12 sal konferencyjnych, wśród których największa przeznaczona jest dla 500 osób.

Konferencje i wyjazdy integracyjne za miastem w śląskim

W województwie, na którego terenie rozciąga się wiele niższych pasm polskich gór, nie może zabraknąć urokliwych miejsc nie tylko na konferencje, ale i na wypoczynek oraz niezapomniane wyjazdy integracyjne. Do takich miejsc zaliczyć można czterogwiazdkowy hotel Szafran w Czeladzi, oferujący siedem sal konferencyjnych, największą dla 400 osób oraz hotel Żywiecki Medical Spa & Sport w Przyłękowie z trzema salami konferencyjnymi dla 60 osób oraz szeroką ofertą spa i własnym stokiem narciarskim. Villa Verde Resort & Spa w Zawierciu z siedmioma salami konferencyjnymi mieszczącymi od 70 do 300 osób oraz strefą spa i parkiem wodnym to kolejna propozycja dla organizatorów konferencji w śląskim. Z kolei zabytkową atrakcją regionu i jednocześnie obiektem konferencyjnym jest Zamek w Bobolicach, oferujący pokoje hotelowe i trzy sale konferencyjne.

zdj. Umkatowice.